Львівський та Аріельський університети поглиблюють академічну співпрацю

2 лютого 2016 року ЛНУ ім. Івана Франка відвідала делегація Аріельського університету (Ізраїль) на чолі із професором, віце-президентом із наукових досліджень Альбертом Пінхасовим.

Під час зустрічі з проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марією Зубрицькою, проректором з наукової роботи Університету Романом Гладишевським, деканом біологічного факультету Ігорем Хамаром та викладачами хімічного та фізичного факультетів йшлося про інтенсифікацію співпраці між двома університетами.

Зокрема, ізраїльські вчені наголосили на важливості поглиблення співпраці між Аріельським та Львівським університетами, зауваживши, що сьогодні надзвичайно потрібно будувати взаємовигідні відносини між суспільствами і державами саме на науковому, академічному рівні.

Професор Альберт Пінхасов повідомив, що Аріельський університет  готовий прийняти випускників Львівського університету на навчання в аспірантуру. Зокрема, ізраїльський університет зацікавлений у молодих вчених, сферою наукових інтересів яких є хімія, фізика, математика та інженерія.

«Якщо українські студенти, зокрема з Львівського університету, виявлять бажання навчатися в Аріельському університеті, то зі свого боку адміністрація нашого ВНЗ створить для них усі умови, враховуючи і фінансову складову. Утім, є важливий нюанс: усі студенти після завершення навчання повинні повернутися в Україну», – зазначив Альберт Пінхасов.

Проректор із науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марія Зубрицька наголосила на актуальності налагодження взаємовигідних відносин одного із найстаріших університетів України та наймолодшого ВНЗ Ізраїлю. За словами Марії Олексіївни, академічні традиції, які склалися у Львівському університеті упродовж століть і нинішній рівень наукових досліджень можуть бути корисними для міжнародних партнерів.

Закордонні колеги висловили переконання, що співпраця на науковому рівні сприятиме поліпшенню українсько-ізраїльських відносин у національному масштабі. За їхніми словами,  в обох народів є «багато спільного на ментальному рівні».

«Ми зауважили, що серед усіх студентів, які приїжджають навчатися в Ізраїль, українці є найбільш вмотивованими. Це свідчить про високий науковий рівень ваших студентів. Тож, ми зацікавлені у тому, щоб у нашому університеті вони вивчали не лише природничі науки, але й гуманітарні», – зазначив Альберт Пінхасов.

Також під час зустрічі йшлося про можливість паралельного здобуття освіти в Україні та Ізраїлі, кількість і якість наукових публікацій у спеціалізованих наукових журналах, розмір стипендій та заробітних плат молодих науковців в Ізраїлі та Україні, тривалість навчання та ін.

Проректор із наукової роботи Львівського університету Роман Гладишевський коротко розповів іноземним гостям про наукові досягнення молодих учених Львівського університету, наголосивши, зокрема, на великій кількості наукових статей, опублікованих у виданнях, що входять до наукометричної бази даних SCOPUS. Також професор відзначив спільність й актуальність підходів до вивчення природничих наук в обох університетах.

Наостанок представники ізраїльської делегації наголосили, що важливим кроком у поліпшенні співпраці між Львівським та Аріельським університетами стала б участь ізраїльських студентів у літніх школах, які відбуваються у Львівському університеті, а також задекларували «зацікавленість у фундаментальних дослідженнях».

Нагадаємо, що 1 грудня 2015 року відбулося урочисте підписання угоди про співпрацю між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Аріельським університетом. Згідно з текстом угоди обидва університети мають на меті поглиблювати співпрацю в освітній та науковій сферах.