Львівський та Шяуляйський університети домовились поглиблювати академічну співпрацю

24 травня 2018 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав ректор Шяуляйського університету (Литва), професор   Донатас  Юргайтіс. Разом із колегами ректор литовського закладу вищої освіти зустрівся із проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці ЛНУ ім. Івана Франка Марією Зубрицькою. Темою зустрічі стало поглиблення наукової та освітньої співпраці між університетами.

Львівський національний університет імені Івана Франка і Шяуляйський університет підписали угоду про співпрацю у 2005 році. Також начальні заклади є партнерами в рамках Програми «Еразмус+». Взаємодія між установами уже дала можливість студентам та викладачам Львівського університету навчатися та проходити стажування у Литві, співпрацювати у сфері спільних наукових досліджень. Також цьогоріч професор Шяуляйського університету Даіва Аліфанов’єне прочитала низку лекцій студентам історичного факультету.

Плідна й взаємовигідна академічна співпраця та шляхи її поглиблення були основним предметом діалогу Марії Зубрицької і Донатаса  Юргайтіса. Зокрема, сторони обговорили перспективу продовження взаємодії між університетами в рамках Програми «Еразмус+» та інших міжнародних проектів. Окрему увагу представники Львівського та Шяуляйського університетів приділили можливості запровадження програми подвійних дипломів.

Загалом професор Донатас  Юргайтіс зазначив, що для Литви Україна є одним із головних стратегічних партнерів, а відтак зазначив, що взаємодія з ЛНУ ім. Івана Франка – важливий напрямок міжнародної співпраці Шяуляйського університету.