Львівський та Вроцлавський університети поглиблюють академічну співпрацю

27 квітня 2017 року делегація Львівського національного університету імені Івана Франка під керівництвом Ректора, професора Володимира Мельника відвідала Вроцлавський університет. В рамках візиту представники ЛНУ ім. Івана Франка взяли участь у конференції «Українська політико-правова думка у ХХ столітті» і підписали робочу програму до угоди про співпрацю між двома університетами. Відповідно до програми, академічні спільноти університетів упродовж двох років напрацьовуватимуть широке коло спільних наукових, культурних та освітніх ініціатив, а також поглиблюватимуть багаторічну співпрацю між установами.

Під час урочистого підписання документу Ректор Львівського університету Володимир Мельник і Ректор Вроцлавського університету Адам Єзерський відзначили актуальність та необхідність втілення дослідницьких тем у сфері науково-дидактичної роботи викладачів, аспірантів, докторантів. Також між обома університетами досягнута домовленість про продовження обміну студентами-магістрами, яка триває уже декілька років. Окрім того, нова угода дає можливість науковцям ЛНУ ім. Івана Франка використовувати сучасні технології, якими володіє Вроцлавський університет.

Слід зазначити, що багаторічна співпраця між університетами, яку започаткували ректори Іван Вакарчук та Марек Боярський, принесла значні наукові, культурно-просвітницькі результати, що знайшли своє відображення у конференціях, наукових публікаціях та мистецьких програмах.

Наукову конференцію «Українська політико-правова думка у ХХ столітті» на факультеті права, адміністрації та економії відкрили ректори Вроцлавського та Львівського університетів – Адам Єжевський та Володимир Мельник. Також з вітальним словом до учасників конференції звернувся декан юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка, професор Володимир Бурдін. Від Львівського національного університету імені Івана Франка із рефератом на тему «Часопис «Листи до приятелів» як провісник української політичної думки ХХ століття» виступив проректор ЛНУ ім. Івана Франка Мар’ян Лозинський. Також доповідь учасникам конференції представив докторант кафедри історії держави, права та політико-правових учень юридичного факультету Тарас Андрусяк.

Зазначимо, що організував конференцію професор Вроцлавського університету Мацей Маршал. В рамках її роботи молоді науковці з України і докторанти факультету права, економії та адміністрації Вроцлавського університету виступили із цікавими науково-пізнавальними рефератами.