Львівський університет долучився до виставки «Уявний путівник: Японія»

Днями у Києві відбулося урочисте відкриття виставки «Уявний путівник: Японія», організатором якої є Державне підприємство «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал»». Львівський університет долучився до заходу, надавши для експонування на виставці матеріали з фондів Гербарію Університету, які пов’язані із Японією. Зокрема, усі учасники виставки мали нагоду побачити зразки насіння рослин, а також листи і листівки, надіслані Гербарію доктором Ф. Ліліенфельд з Японії у 30-тих роках минулого століття. Працівники Гербарію також надали організаторам виставки наукові консультації.

Виставковий культурно-мистецький проект «Уявний путівник: Японія» організовано в межах Року Японії в Україні за підтримки Міністерства культури України, Міністерства закордонних справ України та Посольства Японії в Україні. Про важливість цього заходу у суспільному житті України свідчить той факт, що виставку відкрив Президент України Петро Порошенко.

Від Львівського університету участь в урочистому відкритті виставки взяли завідувач кафедри ботаніки біологічного факультету, професор Лідія Тасєнкевич і завідувач Гербарію Тетяна Хміль.

 

Довідково:

Флора Аліція Ліліенфельд (1886-1977) була ботаніком, народилася у Львові, вчилася у Львівському університеті. У 1914 році отримала ступінь доктора філософії на підставі своєї праці про відкритий нею в Карпатах Покутських реліктовий вид печіночника Haplomitrium hookeri. Пізніше присвятила себе генетиці рослин, навчалася і працювала в Німеччині, стажувалася у Швеції і Данії. У 1929 році на запрошення японського генетика доктора Х. Кіхари поїхала до Японії, де знайшла свою другу батьківщину. Працювала в Інституті генетики Кіотського університету, в Інституті біологічних досліджень Кіхари в Йокагамі, в Національному інституті генетики в Мішіма. Оскільки досконало володіла польською, німецькою, англійською, французькою і російською мовами, використовувала це при перекладі і редагуванні публікацій Інституту й у такий спосіб активно сприяла публікації матеріалів японських вчених в західних наукових виданнях, що забезпечило включення їх у світовий науковий контекст. Тривалий час була мовним редактором бюлетня Інституту генетики «Annual Report». Є автором близько 40 наукових публікацій.

         В листопаді 1968 р. отримала з рук Імператора високу японську відзнаку, що було визнанням її діяльності в цій країні. З цієї нагоди у всіх найважливіших японських виданнях з’явились її світлини, коротка біографія та інтерв’ю.

За матеріалами Гербарію Університету

Більше фото