Львівський університет поглиблює співпрацю із вищими навчальними закладами Гданська

На запрошення Гданського технологічного університету (Гданська Політехніка) та  Гданського університету 6 провідних вчених математичного, фізичного, хімічного факультетів, факультету електроніки та комп’ютерних технологій і факультету прикладної математики та інформатики взяли участь у

семінарі з питань наукової співпраці, який днями відбувався у Гданську (Польща). Також львівські вчені мали нагоду відвідати науково-дослідні лабораторії обох тамтешніх вищих навчальних закладів і представили ЛНУ ім. Івана Франка під час урочистого підписання угоди про співпрацю між провідними університетами України і Польщі.

У перший день свого візиту науковці Львівського Університету ознайомили учасників семінару з основними напрямами наукових досліджень у ЛНУ ім. Івана Франка, а також відвідали лабораторії Ґданської політехніки. Доповіді щодо наукових досліджень Львівського університету представили начальник Науково-дослідної частини Університету, доктор фізико-математичних наук Юрій Плевачук, завідувач кафедри органічної хімії ЛНУ ім. Івана Франка, професор Микола Обушак, завідувач кафедри експериментальної фізики Анатолій Волошиновський, завідувач кафедри біофізики та біоінформатики, професор Андрій Бабський, старший науковий співробітник кафедри оптоелектроніки та інформаційних технологій Іван Куньо і заступник декана факультету прикладної математики та інформатики, старший науковий співробітник Віталій Горлач.

Після завершення роботи семінару представники Львівського університету і Гданського технічного університету уклали Угоду про співпрацю між вищими навчальними закладами. Метою домовленості є сприяння міжнародній співпраці у сфері вищої освіти, досліджень та інновацій.

Згідно із текстом угоди вищі навчальні заклади реалізовуватимуть програми обміну студентами, створюватимуть спільні навчальні програми, обмінюватимуться науковими працівниками з метою дослідження, викладання та презентації спеціальних курсів у своїх галузях спеціалізації, створюватимуть спільні дослідницькі програми, разом проводитимуть конференції, семінари, симпозіуми та інше.

Польське радіо повідомляє, що ректор Гданської політехніки, професор Яцек Намєснік очікує від підписання угоди позитивних результатів на усіх рівнях – від обміну студентами та викладачами до спільних наукових та дослідницьких проектів.

Ректор навчального закладу наголосив, що підписанню угоди передувало декілька взаємних офіційних візитів. «Нині ми приходимо до такого моменту, коли співпрацю можна продовжувати розширювати – зійти з рівня ректорів до співробітників конкретних факультетів. Я переконаний, що тепер дуже швидко ми почнемо тісно співпрацювати», – зазначив ректор польського університету.

Також Яцек Намєснік наголосив, що українські вчені мають великий досвід і потенціал у багатьох сферах сучасної науки і техніки.

За словами консула України у Ґданську Лева Захарчишина, активна співпраця між академічними установами дозволить «поєднати польський та український науковий дослідницький потенціал та створити енергію, яка буде доданою вартістю».

«Спільно можемо створити молоду, спраглу до успіху команду, яка буде ефективнішою у конкуренції зі школами, наприклад, в Німеччині та Франції, котрі вже не мають такої мотивації, яку маємо ми», – зазначив консул.

Під час другого дня перебування у Гданську науковці Львівського національного університету імені Івана Франка відвідали лабораторії факультетів хімічного, біологічного, математики, фізики та інформатики Гданського університету.

Завідувач кафедри органічної хімії ЛНУ ім. Івана Франка, професор Микола Обушак зазначив, що основними напрямами наукової роботи на хімічному факультеті Ґданського університету є хімія пептидів і вуглеводів, фізико-хімічні дослідження в органічній та неорганічній хімії, хімія матеріалів і хімія довкілля.

«Корпуси для наукової і навчальної роботи побудовані декілька років тому. Лабораторії оснащені найсучаснішим обладнанням, що є вагомим підґрунтям високого рівня наукових досліджень. Використати ці можливості мають змогу вчені нашого Університету при налагодженні співпраці із польськими колегами у рамках договору між ЛНУ ім. Імені Франка і Гданським університетом», – зазначив Микола Обушак.

Завідувач кафедри експериментальної фізики Анатолій Волошиновський розповів, що структура факультетів математики, фізики та інформатики Гданського університету включає інститути, відділи і лабораторії.

«Наукові інтереси вчених одного із підрозділів Університету – Інституту експериментальної фізики – стосуються атомної та молекулярної спектроскопії, фізики твердого тіла, біо- та біомедичної фізики, квантової інтерферометрії, акустики. Можливості проводити дослідження на сучасному науковому рівні демонструє обладнання лабораторії люмінесцентних матеріалів та наноматеріалів, яке дозволяє проводити вимірювання параметрів люмінесцентних процесів з пікосекундним часовим розділенням, у температурному діапазоні 10 -500 К за умови гідростатичного тиску», – наголосив Анатолій Волошиновський.

Відвідини польських вищих навчальних закладів справили приємне враження на представників Львівського університету й уже найближчим часом варто очікувати на реалізацію спільних наукових досліджень й інтенсифікацію академічної співпраці загалом.

Більше фото