Львівський університет поглиблює співпрацю з Міністерством закордонних справ України

2 березня 2018 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав міністр закордонних справ України Павло Клімкін. У рамках свого візиту дипломат зустрівся з Ректором Університету, професором Володимиром Мельником, студентами і викладачами ЛНУ ім. Івана Франка та місцевими журналістами, а також відвідав Музей історії Університету.

Під час зустрічі Володимира Мельника та Павла Клімкіна, на якій також були присутні голова Львівської ОДА Олег Синютка, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця, декан факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський, представник Міністерства закордонних справ України у Львові В’ячеслав Войнаровський та інші дипломати, йшлося про поглиблення співпраці Львівського університету і Міністерства закордонних справ. Зокрема, очільник МЗС високо оцінив фаховий рівень підготовки випускників ЛНУ ім. Івана Франка і зазначив, що наукова складова роботи Університету є надзвичайно важливою для Української держави.

Ректор Львівського університету, професор Володимир Мельник подякував міністрові за співпрацю з Університетом і запропонував представникам МЗС долучатися до численних наукових заходів ЛНУ ім. Івана Франка, спрямованих на поглиблення діалогу України з іншими державами світу і популяризацію історії України.

Окрім того, Володимир Мельник і Павло Клімкін обговорили міжнародну співпрацю Львівського університету, важливість вивчення і популяризації історії України і необхідність налагодження тісної академічної взаємодії з усіма науковими установами нашої держави.

Під час зустрічі зі студентами та працівниками Університету в Актовій залі Володимир Мельник та Павло Клімкін підписали угоду про співпрацю між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Міністерством закордонних справ України. Метою угоди є створення належних умов для встановлення регулярних контактів та співпраці між установами в галузі підготовки фахівців-міжнародників і використання їх для роботи в системі МЗС.

Зокрема угода передбачає спільне напрацювання і застосування у навчальному процесі Університету сучасних методів підготовки фахівців-міжнародників. Також Університет і МЗС планують здійснювати обмін публікаціями та науково-практичними матеріалами з питань міжнародних відносин, міжнародного права, зовнішньої політики, країнознавства, політології тощо.

Окрему увагу в угоді приділили необхідності започатковувати традицію спільної участі представників ЛНУ ім. Івана Франка та МЗС України у наукових заходах та розробці інформаційно-аналітичних матеріалів.

Також, згідно із текстом угоди, Міністерство закордонних справ України сприятиме розширенню міжнародних наукових і культурних зв’язків Університету з навчальними закладами інших держав світу.

Одним із ключових пунктів угоди є домовленість про те, що Міністерство закордонних справ України запрошуватиме студентів факультету міжнародних відносин Університету для проходження навчально-виробничої практики в структурних підрозділах центрального апарату Міністерства, посольствах та консульствах за кордоном. За результатами проходження практики та кваліфікаційного відбору студенти Університету в межах потреб центрального апарату Міністерства зараховуватимуться на конкурсній основі на дипломатичну службу.

Після підписання угоди Ректор Володимир Мельник від імені академічної спільноти Університету подякував міністрові за готовність і бажання  співпрацювати з ЛНУ ім. Івана Франка.

Після цього Ректор подарував Павлові Клімкіну двомовне видання «Мойсея» Івана Франка, яке торік вийшло друком у Видавництві Університету.

Додамо також, що Ректор та міністр закордонних справ відвідали Музей історії Університету.

Світлини: Олега Вівчарика та Олександра Лавриновича Більше фото