Львівський університет – серед лідерів Консолідованого рейтингу закладів вищої освіти України

Інформаційний освітній ресурс «Освіта.ua» склав консолідований рейтинг закладів вищої освіти України 2018 року.

Для того, аби сформувати рейтинг його автори використали, на їхню думку, найбільш авторитетні серед експертів та засобів масової інформації національні рейтинги навчальних закладів України: «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал ЗНО на контракт», кожен з яких використовує різні критерії оцінювання закладів вищої освіти України.

Згідно із узагальненими підсумками рейтингу, Львівський національний університет імені Івана Франка посів четверту позицію.

До першої трійки рейтингу увійшли Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна      та Національний  технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Повністю із рейтингом ви можете ознайомитися за посиланням.

Довідково:

«ТОП-200 Україна» — методика проекту «Топ-200 Україна» базується на використанні даних прямих вимірів та експертних думок. Діяльність університетів оцінюється з допомогою інтегрованого індексу. Цей індекс містить три комплексні складові: індекси якості науково-педагогічного потенціалу, індекс якості навчання та індекс міжнародного визнання.

Рейтинг «Scopus» — результати рейтингу закладів вищої освіти України  базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його працівниками у наукових виданнях. У рейтинговій таблиці університети ранжовані за індексом Гірша – кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості цитувань цих публікацій.

Рейтинг «Бал ЗНО на контракт» — рейтинг закладів вищої освіти за показником середнього бала ЗНО абітурієнтів минулого року, яких зараховано до університетів на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт).