Львівський університет впроваджує перший в Україні пілотний проект у рамках міжнародної ініціативи університетів світу «Global Academic Initiatives»

У співпраці з Університетом Східної Кароліни (США) вперше в Україні на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка для студентів різних спеціальностей запроваджено навчальний курс «Global Understanding» як експериментальний проект з набуття унікального досвіду комунікації за допомогою новітніх інформаційних технологій.

Метою курсу, започаткованого в рамках міжнародної ініціативи університетів світу «Global Academic Initiatives», є поглиблення знань про суспільні та культурні особливості країн і народів світу й удосконалення навичок із міжнародної комунікації.

12 українських студентів, які під час конкурсного відбору продемонстрували високий рівень знання іноземної мови й такі особистісні характеристики, як відкритість і комунікабельність, прагнення пізнавати нове,  уміння працювати в тандемі та в колективі, упродовж  17  лютого – 21 травня 2015 року беруть участь у проекті «Global Understanding», по завершенню якого отримають сертифікати міжнародного зразка.

Головним компонентом занять є безпосередні дискусії між студентами Львівського національного університету імені Івана Франка зі своїми колегами з країн інших трьох континентів (Північної Америки, Африки, Азії) у реальному часі (за допомогою відеоконференцій і чату).

У реалізації проекту впровадження навчального курсу «Global Understanding» ЛНУ ім. Івана Франка співпрацює  з університетами-партнерами трьох континентів – Університетом Східної Кароліни (США), Jimma University(Ефіопія), Shandong University (Китай).

26 березня 2015 року в конференц-залі факультету міжнародних відносин відбулась презентація спільних студентських проектів, які підсумовують завершення першого етапу українсько-американського міжкультурного діалогу в рамках навчального  курсу «Global Understanding».

Студенти обох країн підготували презентаційні матеріали на соціальну, культурну, освітню й філософську тематику. Зокрема, особливе зацікавлення викликали топіки «Changes between generations», «Grandparents and grandchildren: what can we teach  each other?»,  а також розповіді про видатних людей, діяльність яких мала вплив на розвиток США та України. Студенти спробували здійснити мандрівку в часі, презентуючи власні проекти на тему: «Опишіть своє життя у 35 років».  Молоді люди емоційно й захоплено ділилися своїми напрацюваннями, демонструючи високий рівень знання англійської мови та світоглядні знання. Робота в тандемі з американськими колегами не лише дала можливість удосконалити мовленнєві навики, а й налагодити дружні відносини зі студентами з іншого континенту.

У реалізації експериментального проекту – впровадження навчального курсу «Global Understanding» – беруть участь доценти кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Світлана Пик,  Петро Кузик, Наталія Шаленна та асистент Роман Шипка..

За словами однієї з координаторів проекту Світлани Пик, наступним етапом навчального курсу буде співпраця студентів-міжнародників Львівського національного університету імені Івана Франка  з колегами з Ефіопії та Китаю.