Львівський університет зібрав молодих філологів-науковців на ХVІ-у Всеукраїнську конференцію «Vivat academia»

20 квітня 2018 року на філологічному факультеті відбулася ХVІ Всеукраїнська наукова конференція молодих філологів «VIVAT ACADEMIA»: «Тенденції розвитку української філологічної науки нової доби», яка цьогоріч присвячена 220‑літтю виходу «Енеїди» Івана Котляревського. У ній взяли участь 82 особи, серед яких, крім львів’ян, були гості з Житомирського державного університету імені Івана Франка, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також з вищих навчальних закладів Білої Церкви, Глухова, Мелітополя. Контингент учасників-філологів склали бакалаври, магістри, аспіранти та молоді викладачі – доценти та асистенти.

Зі словом для привітання учасників конференції виступив Святослав Пилипчук, доктор філологічних наук, професор, декан філологічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка. Музичним камертоном, який налаштував на наукові читання молодих філологів, став виступ квартету скрипалів «Crescendo» у складі Василя Трущака, Лідії Базиляк, Богдани Ровенчак, Олега Каськуна, які виконали твори «Greensleeves» (англійська народна пісня) і «Song from a Secret Garden». Учасникам наукового заходу за участю головного редактора видання та його заступника, Ігоря Гунчика, було також презентовано другий випуск збірника наукових праць «Vivat аcаdemia», започаткованого на філологічному факультеті.

На пленарному засіданні цікаві доповіді запропонували четверо філологів-науковців: асистент Романія Бурак і магістр Андріана Генц зі ЛНУ ім. Івана Франка, аспірант Юрій Грицевич зі СНУ імені Лесі Українки та магістрантка Ірина Бойко з ЖДУ імені Івана Франка. Тематика їхніх виступів стосувалася фольклоризму художнього мислення Тараса Шевченка, осмислення літературознавчої історіографії, діалектологічного аналізу лексики фольклору з Волинського Полісся у записах львівського професора Івана Денисюка, а також ономастичного вивчення сучасної української прози.

На Всеукраїнській науковій конференції молодих філологів «Vivat academia» працювало три секції із підсекціями – з літературознавства, мовознавства і фольклористики. Під час їхньої роботи було заслухано велику кількість найрізноманітніших виступів на актуальні проблеми сучасної філологічної науки, що стосуються української літератури, теорії літератури, порівняльного літературознавства, світової літератури, української мови, соціолінгвістики, славістики, сходознавства, фольклористики та інших філологічних галузей.

Загалом і пленарні виступи молодих філологів, і доповіді на секційних засідання засвідчили високий теоретичний рівень учасників конференції, які продемонстрували уміння виокремлювати цікаві наукові проблеми, аналізувати філологічний матеріал за обраною тематикою, а також здатність брати дієву участь у науковій полеміці, що є необхідною рисою справжнього науковця.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото