Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич відвідала Львівський університет

29 березня 2019 року Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в рамках робочої поїздки на Львівщину відвідала ЛНУ ім. Івана Франка. Перебуваючи в Університеті, Лілія Михайлівна зустрілася з Ректором Володимиром Мельником, взяла участь у роботі Науково-методичної конференції «Сучасні тенденції навчання хімії» та відкритті центрів колективного користування науковим обладнанням, а також відвідала університетські лабораторії та наукові об’єкти, які мають статус Національного надбання України.

Спілкуючись із Міністром освіти і науки, Ректор Володимир Мельник подякував за плідну співпрацю і підтримку, яку Кабінет міністрів України надає Університетові. Зокрема, йшлося про розвиток університетської інфраструктури та створення належних умов для подальшої інтенсифікації наукових досліджень у Львівському університеті.

Ключовою частиною візиту Лілії Гриневич було відкриття двох центрів колективного користування науковим обладнанням – на біологічному та хімічному факультетах, а також відвідини університетських лабораторій та наукових об’єктів. Під час перебування у Ботанічному саду Міністр зазначила, що МОН планує запровадити окрему програму підтримки заповідників, ботанічних садів, дендропарків та обсерваторій в університетах.

«Промоніторивши заклади системи МОН, ми бачимо, що існують специфічні установи або структурні підрозділи університетів, які, окрім наукових досліджень, тобто видатків розвитку, потребують видатків споживання для збереження основних фондів, оплати праці техперсоналу, забезпечення догляду та відновлення. Найперше йдеться про ботанічні сади, 12 з яких мають загальноукраїнське значення, два заповідники, а також дендропарки та обсерваторії. Сьогодні їхні потреби на роботу взагалі не враховуються, тільки наукова складова забезпечена приблизно на 60%», – зазначила Лілія Гриневич.

Як приклад Лілія Михайлівна назвала Ботанічний сад ЛНУ ім. Івана Франка. «Колекція тропічних і субтропічних рослин цього Ботсаду формувалася більше 150 років. Це одна з провідних колекцій країни, яка є цінністю сама по собі, але ще й використовується для освітніх та наукових цілей. Ми не можемо допустити її занепаду», – наголосила Міністр.

Додамо також, що Лілія Гриневич мала нагоду побувати на виступі Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош», учасницею якого вона була під час навчання у Львівському університеті.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото