Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з академічною спільнотою Університету

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін 2 березня 2018 року відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка в рамках своєї поїздки на Львівщину, яка проходить напередодні його робочого візиту до Польщі. Як відомо, одним із найемоційніших пунктів «польської програми» Міністра є участь у поминальних заходах, присвячених роковинам розстрілів українців у селі Павлокома в березні 1945 року. Тоді, нагадаємо, підрозділи польського підпілля під командою поручника Армії Крайової Юзефа Бісса знищили 366 українських селян.

Польська тема виявилася наскрізною й під час перебування Павла Клімкіна у Львові. Перед відвіданням Університету міністр побував на Личаківському цвинтарі, де поклав квіти до поховань Героїв Небесної сотні та учасників АТО, а також до меморіалу воїнам Української Галицької армії та польських військових поховань. Останній жест, зокрема, засвідчив добру волю України до порозуміння і співробітництва з народом Республіки Польща, про що Павло Клімкін неодноразово наголошував і під час своєї годинної зустрічі з викладачами й студентами ЛНУ ім. Івана Франка, і на прес-конференції для львівських журналістів, яка відбулася в Дзеркальній залі Університету.

На розмову з Міністром закордонних справ України (до слова, першу за весь час перебування Павла Клімкіна на своїй посаді) до Актової зали прийшли кілька сотень студентів та викладачів Львівського університету. Ректор, професор Володимир Мельник у своєму вступному слові наголосив, що бажання провести таку зустріч як з боку університетської спільноти, так і зі сторони очільника МЗС України – довгоочікуване і взаємне. Більше того, Павло Клімкін, за його ж словами, відчуває певні докори сумління, оскільки мав намір особисто привітати факультет міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка із 25-річчям, але так і не зміг цього зробити через щільний робочий графік.

«Мене нерідко звинувачують у лобіюванні випускників Університету, – пожартував Павло Клімкін. – Але у нас справді є дуже успішні «львівські» посли в країнах, які першочергово важливі для України, – це і Туреччина, це й Німеччина. Заступник міністра закордонних справ Василь Бондар – теж випускник Львівського університету… Львівське студентське братство, хоч і не домінує, але дуже поважно присутнє в українській дипломатичній службі. Зрештою, ніхто не сумнівається, що Львівський університет – заслужено визнаний в Україні і, я вважаю, визнаний в Європі. І це добре, оскільки Міністерство дуже потребує вашого драйву, ваших знань. Особисто я намагаюсь сприяти кар’єрному розвитку амбітних людей, тих, кому не байдуже… І я переконаний, що тільки для таких молодих людей є майбутнє і в світі, і в Україні», – наголосив Павло Анатолійович, звертаючись до студентів.

Після короткої вступної промови міністр запропонував перевести зустріч у режим запитань і відповідей. Викладачів і студентів, які вирішили взяти участь в розмові, цікавили питання продуктивної, ґрунтованої на взаємній повазі й довірі, співпраці з близькими сусідами України – передусім Польщею та Угорщиною. Доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби факультету міжнародних відносин Софія Федина акцентувала увагу на потребі створення і розгортання структур, які займалися б питаннями світового українства, сприяючи більшій залученості українських зарубіжних громад у процес державного будівництва, а також на активнішій участі України в проекті Міжмор’я. Студентів факультету міжнародних відносин цікавили, звісно ж, перспективи стажування і подальшого працевлаштування в підрозділах і службах Міністерства закордонних справ України. А професор кафедри нових медій факультету журналістики Борис Потятиник порушив вельми болюче питання слабкої представленості міжнародної проблематики в українських засобах масової інформації. Павло Клімкін намагався, попри протокольні вимоги своєї посади, відповідати без евфемізмів та обтічних фраз. У результаті розмова вийшла щира і справді інформативна.

Зустріч закінчилася підписанням угоди про співпрацю між Міністерством закордонних справ України і Львівським національним університетом імені Івана Франка. Подякувавши міністрові за ґрунтовні, відкриті й людяні відповіді на запитання студентів і працівників Університету, Ректор ЛНУ ім. Івана Франка, професор Володимир Мельник подарував Павлові Клімкіну видання поеми Івана Франка «Мойсей» українською та англійською мовами в перекладі незрівнянної Віри Річ.

Наприкінці свого перебування у Львівському національному університеті імені Івана Франка міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів прес-конференцію для львівських ЗМІ і відвідав Музей історії Університету.

Світлини: Олега Вівчарика та Олександра Лавриновича Більше фото