Міжнародна конференція учнів-членів Малої академії наук «Україна очима молодих» відбулася у Львові

17-19 квітня 2019 року у Львові відбулася Міжнародна науково-практична конференція учнів-членів Малої академії наук «Україна очима молодих». На урочисте відкриття цього молодіжного наукового форуму в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка зібралися манівці практично з усієї країни – до участі в конференції зголосилися 80 старшокласників із 21 області України.

З напутнім вітальним словом до учасників відкриття звернулися директор Львівської обласної МАН Іванна Бородчук і директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій. На пленарному засіданні конференції, яке розпочалося відразу після урочистих привітань, виступили троє доповідачів: заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, доцент кафедри етнології Львівського університету Роман Тарнавський та директор Ботанічного саду ЛНУ ім. Івана Франка, доцент кафедри ботаніки Андрій Прокопів. Проблематика їхніх доповідей – стратегії місцевого самоврядування та формування ОТГ в Україні, локальні історичні дослідження та особливості раціонального природокористування – перегукувалася із магістральними тематичними напрямками конференції, яка цього року відзначалася значною увагою до практичної складової учнівських досліджень.

Зокрема, учні 9-11 класів, члени Малої академії наук України, представляли свої наукові доробки у п’ятьох тематичних напрямах:

  • Дослідження якості продуктів харчування та вплив раціону харчування на організм людини (17 робіт).
  • Проблеми формування та функціонування об’єднаних територіальних громад в Україні: суспільно-географічний аспект (13).
  • Біорізноманітність екосистем та особливості раціонального природокористування в регіоні (19).
  • ХХ століття в історичній пам`яті: локальні історії (21).
  • Економічне зростання регіону: природні, трудові та інституційні чинники (10).

 

Як бачимо, найбільшу увагу юних дослідників привернули проблеми історичної пам’яті України – за цим тематичним напрямком на адресу організаторів конференції надійшла аж 21 доповідь. Це легко пояснити тим, що дослідження локальної історії, за словами Романа Тарнавського, сьогодні стають інформаційно і технологічно зорієнтованими: кожен власник сучасного комунікаційного гаджета може стати дієвим фіксатором та інтерпретатором важливих історичних подій свого регіону.

Манівська конференція «Україна очима молодих» стала важливим елементом єднання учнівської молоді навколо ключових українських цінностей: державність, національна ідентичність, особиста відповідальність за своє майбутнє і майбутнє всієї країни.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото