Міжнародна конференція студентів і молодих науковців  з теоретичної та експериментальної фізики «Еврика-2015»

У рамках проведення фестивалю науки у Львівському університеті 13 травня 2015 року на фізичному факультеті розпочала роботу триденна Міжнародна конференція студентів і молодих науковців з теоретичної та експереметальної фізики «Еврика – 2015».

Відкрив конференцію проректор з наукової роботи, професор Роман Гладишевський. Звернувши увагу присутніх на розвиток українських наукових досліджень в інноваційний сфері Роман Євгенович зазначив: «Згідно з показниками оприлюдненого компанією Bloomberg рейтингу 50-ти провідних країн світу, що були ранжовані за шістьма показниками, які сприяють інноваціям, Україна входить до п’ятірки лідерів у категорії вища освіта. Критеріями оцінювання є кількість студентів, які здобувають вищу освіту, відсоток робочої сили з вищою освітою та кількість випускників інженерних спеціальностей як відсоток від робочої сили. Ці показники засвідчують, що наші молоді дослідники відкриті до наукового пошуку та нових звершень».

Проректор також зауважив, що за даними наукометричної бази SCOPUS наш Університет посідає ІІІ місце в рейтингу за кількістю публікацій і цитувань. «За моїми спостереженнями статті в галузях фізики й астрономії, матеріалознавства та хімії становлять дві третіх загальної кількості статей, які виходять в Україні. Важливим аспектом становлення молодих науковців є тісна співпраця з досвідченими вченими, що в майбутньому стане запорукою успіху їхніх наукових досліджень». Роман Гладишевський наголосив на важливості інноваційної діяльність і нових розробок у галузі економіки. Підсумовуючи свій виступ, проректор побажав учасникам конференції плідної роботи і цікавих дискусій.

За словами заступника декана фізичного факультету, доцента Тараса Демківа, «молоді вчені, які відкривають нові напрями досліджень, визначають вектор подальшого розвитку фізичної науки. Тож їхні наукові розробки будуть стимулювати й забезпечувати повноцінний розвиток економіки».

Під час роботи конференції на секційних засіданнях було представлено понад 100 доповідей на актуальну проблематику в галузях матеріалознавства, оптики і спектроскопії, фізики твердого тіла, нанотехнологій, квантової теорії та квантової інформатики, фізики конденсованих систем, астрофізики та астрономії, радіоелектроніки, комп’ютерного моделювання та програмного забезпечення.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото