Міжнародна навчально-пізнавальна поїздка країнами Центрально-Східної Європи студентів факультету міжнародних відносин.

У рамках міжнародної навчально-пізнавальної поїздки країнами Центрально-Східної Європи, що тривала з 29 червня по 11 липня, студенти факультету міжнародних відносин відвідали дипломатичні установи і міжнародні організації Польщі, Словаччини, Австрії та Угорщини, а також туристичні атракції.

За час перебування у Республіці Польща студенти ознайомилися зі специфікою роботи Генерального консульства України у Кракові, змістовно поспілкувавшись із консулом Сергієм Царуком та віце-консулом Максимом Музичком, випускником нашого факультету; відчули дух моторошної історії у концтаборі Аушвіц-Біркенау в м. Освенцим; спустились на глибину 135 метрів та подолали 3 км стежок підземного міста у соляних копальнях м. Велічка; помилувались красою Татр, піднявшись фунікулером на вершину гори Губаловки (1123м), відвідали аквапарк і повеселились на бобслейній трасі у курортному містечку Закопане; оглянули експозиції Фабрики Шиндлера, Музею сучасного мистецтва MOCAK, інтерактивного музею історії Кракова, прогулялись затишними вуличками старовинного Кракова, набережною Вісли та величним Вавелем.

У Словаччині студенти відвідали Посольство України в Словацькій Республіці, взяли участь у зустрічі з радником Олександром Цупренком, першими секретарями Світланою Гончаревською та Наталією Березою; оглянули Старе Місто затишної Братислави та прогулялися набережною; відвідали Братиславський Град – візитівку міста, де розміщена експозиція Словацького народного музею; побували у виставковій залі Міністерства культури, де саме зараз за підтримки Посольства проходить виставка картин геніального українського художника Івана Марчука. Делегація Львівського університету відвідала один із найкрасивіших і найкраще збережених замків Словаччини Червени Камен.

Надзвичайно насиченою та пізнавальною видалась програма поїздки студентів і викладачів факультету міжнародних відносин до Відня.
Місто справді захоплює – тут красиво, велично, і водночас затишно та комфортно. Під час перебування у Відні студенти здійснили візит у Посольство України, де своїм дипломатичним досвідом люб’язно поділився Надзвичайний та Повноважний посол України в Республіці Австрія Олександр Щерба; відвідали найдавніший у світі заклад підготовки професійних дипломатів – Дипломатичну Академію у Відні, де в невимушеній атмосфері відбулась зустріч з її директором Емілем Бріксом – непересічною особистістю у дипломатії – Послом Австрії у Російській Федерації та Великобританії, який детально розповів про перспективи навчання а академії та поділився досвідом дипломатичної діяльності; ознайомились зі структурою штаб-квартири ОБСЄ у Відні, прослухали лекцію старшого координатора відділу ОБСЄ з питань комунікації та відносин з медіа Флоренс ле Клезіо та отримали інформаційні матеріали про роботу організації. Представники Львівського університету активно дебатували зі старшим консультантом Представника ОБСЄ з питань свободи медіа Андреєм Ріхтером під час брифінгу на тему свободи медіа; отримали надзвичайне задоволення від візиту в штаб-квартиру ООН, почерпнувши максимум корисної інформації від консультанта Девіда Демофайка; і, звісно, провели весь вільний час, занурившись в атмосферність величного Відня, оглядаючи розкішні палаци Бельведер та Шенбрун, Віденську Оперу та Ратушу, музей Альбертіна, парк розваг Пратер, насолоджуючись кожною хвилиною перебування!

Завершенням країнознавчої поїздки стало 4-денне перебування делегації Університету в Угорщині, де студенти-міжнародники ознайомились з роботою Посольства України в Угорщині та зустрілись із першим секретарем Іваном Лукачуком; оглянули основні пам’ятки Будапешта – Парламент, Королівський Палац, Рибальський Бастіон, гору Гелерт, площу Героїв у супроводі досвідченого гіда, здійснили вечірню прогулянку Дунаєм на кораблику, оглядаючи фантастичну панораму міста у світлі тисячі вогнів і разом співаючи українських пісень; відвідали Океанарій; здійснили поїздку в Естергом – духовну столицю Угорщини, Вишеград і його вражаючий замок, Сентендре та музей марципанів; відпочили на озері Балатон і в знаменитих купальнях Сечені.

Здружившись і згуртувавшись за ці 13 днів, усім було шкода прощатись навіть на період літніх канікул, тож ми вже почили разом планувати нову поїздку з метою набуття досвіду роботи дипломатичних установ, міжнародних організацій і розширення освітніх горизонтів.

Висловлюємо щиру вдячність Ректорові Університету, члену-кореспонденту НАН України, професорові Володимирові Мельнику та професорові кафедри країнознавства і міжнародного туризму Юрію Заньку за сприяння, підтримку та допомогу в організації міжнародної краєзнавчої практики.

Оксана Онищук, доцент кафедри країнознавства і міжнародного туризму
Мар’яна Копчак, доцент кафедри іноземних мов

Більше фото