За підтримки Міністерства освіти і науки України Львівський національний університет імені Івана Франка спільно з Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника, Інститутом літератури імені Тараса Шевченка НАН України у співпраці зі Львівською обласною державною адміністрацією та Львівською обласною радою запрошують до участі в Міжнародному науковому конгресі «Іван Франко: Я єсть пролог…» (до 160-річчя від дня народження Івана Франка), що відбудеться 22-24 вересня 2016 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка (м. Львів, вул. Університетська, 1).

Наукова проблематика конгресу:

– Іван Франко – речник національної ідеї.

– Європеїзм Івана Франка.

– Історіософська концепція Івана Франка.

– Іван Франко: особистість, творчий шлях, доля.

– Іван Франко: тексти і контексти.

– Іван Франко: контакти, рецепції, паралелі.

– Франкознавство: стан і перспективи.

– Інтерпретація Франкового тексту.

– Літературознавчі концепції Івана Франка: історія, теорія, літературна критика.

– Іван Франко у міжкультурному діалозі.

– Іван Франко – фольклорист.

– Іван Франко і проблеми мовознавства.

– Іван Франко – перекладач і перекладознавець.

– Публіцистика Івана Франка.

– Громадсько-політична діяльність Івана Франка.

– Іван Франко як педагог.

– Іван Франко та проблеми держави і права.

– Іван Франко і театральне мистецтво.

Робочі мови конгресу – українська, англійська.

Зголошення до участі в конгресі просимо надсилати до 30 червня 2016 року на електронну скриньку Franko.kongres160@gmail.com або за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, Львівський національний університет імені Івана Франка  (Вченому секретареві Оргкомітету Конґресу).

Окремо просимо заповнити анкету учасника.