Молоді науковці обговорили проблеми розвитку регіонів України

Науковці Товариства дослідників України (м. Київ) разом із колегами з географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка 1 квітня 2016 року відкрили Х ювілейну школу-семінар на тему «Проблеми розвитку регіонів України», яка триватиме в Університеті впродовж трьох днів.

Завідувач кафедри туризму, професор Марта Мальська відзначила важливість співпраці науковців ЛНУ ім. Івана Франка з колегами з інших міст України.

Марта Пилипівна розповіла гостям із Києва про чи не єдиний у світі пам’ятник наплічнику, який розташований у подвір’ї географічного факультету. «Монумент є в географічному серці Львова. Саме звідси розраховують відстані до всіх міст України», – сказала професор.

До вітань учасників Х школи-семінару долучився заступник декана географічного факультету з навчально-методичної роботи, доцент кафедри туризму Володимир Монастирський.

Володимир Романович зауважив, що питання, які порушуватимуть молоді вчені під час семінару, є актуальними як в науковій, так і в господарській та геополітичній площині. «Не новина, що в Україні існують проблеми. Тож завдяки цьому семінару ми піднімемо локальні проблемні питання на поверхню і спробуємо знайти шляхи для їхнього конструктивного вирішення на фоні геополітичного значення», – зазначив Володимир Монастирський.

Доцент кафедри економічної та  соціальної географії географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат географічних наук Анатолій Мельничук розповів учасникам семінару про ідею створення Школи, яка з’явилася на кафедрі економічної та соціальної географії, а згодом перетворилася в громадську організацію. За словами науковця, основною метою було встановлення контактів із колегами з інших регіонів України. «Ми розпочали активну співпрацю у цьому напрямку – наші студенти відвідували різні міста України та зустрічалися з колегами, встановлюючи таким чином дослідницьку мережу», – сказав Анатолій Мельничук.

Модератор заходу, співзасновник Товариства дослідників України Павло Остапенко додав, що метою створення Школи було «подолання наукового вакууму, який не дає можливості українським ученим частіше проводити наукові діалоги».

«Тож сьогодні новоутворена організація активно бере участь у різних заходах і співпрацює з багатьма науковцями з різних регіонів України. Цього разу ми зустрілися у Львівському університеті, аби обговорити ті питання, які сьогодні є на порядку денному розвитку нашої країни», – зазначив Павло Остапенко.

Під час Х школи-семінару, який триває у Львівському університеті, учасники обговорюють питання фізичної географії і туризму та результати суспільно-географічних досліджень. Зокрема, молоді науковці зосередили увагу на питаннях лавинних процесів в українських Карпатах, організації рекреаційного природокористування на полонинських господарствах масиву Чорногора, процесів плейстоценового грунтоутворення в межах Волинської височини, розвитку зеленого туризму в Закарпатській області й ін.

Світлини: Олександри Чури Більше фото