«Мудрість передвічна»: Публічна розмова про творчість Валерія Шевчука

19 вересня 2019 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася зустріч, присвячена творчості письменника, історика, сучасного мислителя та інтелектуала, Почесного доктора Львівського університету Валерія Шевчука та його новій книзі «Мудрість передвічна».

Книга є зібранням афоризмів видатних українських мислителів від 1054-го до 1798-го років, тобто від самого митрополита Іларіона до Івана Котляревського. Вона вміщує найповніше зібрання авторських афоризмів, що творились українськими мислителями і, по суті, є книгою духовно-інтелектуального буття українського народу за вісім століть. Зібрані під однією обкладинкою концентровані думки давніх українських любомудрів виразно свідчать про багатство та розмаїття культурної спадщини українського народу, глибокі джерела українського інтелектуалізму та його багатовікову залученість у загальноєвропейський контекст.

Під час зустрічі в Актовій залі декан філологічного факультету Університету Святослав Пилипчук акцентував, що «Валерій Шевчук працює не лише як письменник, а й як  науковець, історик української літератури. Відтак, одним із основних завдань своєї творчості видатний інтелектуал вважає відновлення української старовини, демонстрацію світові, що давня українська література була надзвичайно багатою». Кожний творчий і науковий крок Валерія Шевчука, за словами Святослава Пилипчука, – це повернення втрачених інтелектуальних і духовних скарбів України.

Як влучно зазначив модератор заходу професор Ярослав Гарасим, презентована книга є своєрідним паспортом для української нації, який дозволяє нам остаточно задокументувати себе у колі цивілізованих європейських націй, репрезентацією на широкий загал давньої української інтелектуальної і духовної традиції.

«Книга Валерія Шевчука показує нам тисячолітню тяглість української інтелектуальної традиції, доводить, що хороша література у нас була уже тоді, коли багато інших сучасних націй ще не спромоглися виплекати високу культуру», – зазначив Ярослав Гарасим.

Книга вийшла друком у видавництві «Кліо». Директорка видавництва  Віра Соловйова під час презентації акцентувала на вагомості праці Валерія Шевчука у справі утвердження української інтелектуальної традиції, адже книга «Мудрість передвічна» є свідченням культурного та інтелектуального розмаїття спадщини українського народу, доказом того, що українська література – це насамперед духовність, внутрішня глибинна краса.

Гармонійним доповненням заходу стала майстерна декламація фрагментів книги  заслуженим артистом України Святославом Максимчуком.

Також до розмови про працю Валерія Шевчука і книгу «Мудрість передвічна» долучилися літературознавці і безпосередні творці безцінного видання.