Микола Томенко: «Передання певних політичних прав місцевим органам становить пряму загрозу державній цілісності»

Політик і громадський діяч, народний депутат України, доцент кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Микола Томенко 25 лютого 2016 року під час зустрічі зі студентами-політологами Львівського національного університету імені Івана Франка поділився своїми міркуваннями щодо політичної системи в Україні.

Микола Томенко зазначив, що серед його наукових зацікавлень особливе місце займає проблематика, пов’язана з конституційними процесами в нашій державі. Основний закон країни – форма визначення певної стратегії її розвитку. Лише через неї можна презентувати суспільству і світові, що дає Україна як держава своїм громадянам.

Політик зазначив, що свого часу проаналізував 17 проектів Конституції України, включно із Конституцією Миколи Міхновського та Конституцією Пилипа Орлика. За його словами, усіх їх характеризують такі основоположні поняття, як християнські цінності та сімейні традиції.

Щодо нинішньої політичної ситуації в Україні, зокрема періодичного намагання змінити специфіку виборчого процесу, то народний депутат переконаний, що єдиною формою виборів, яка може існувати в Україні, є пряме голосування українців за кандидатуру Президента. Обрання Президента України в Парламенті Микола Томенко вважає неприйнятним і таким, яке суперечить принципам політичної традиції в Україні.

Ділячись власними судженнями щодо форми державного устрою в Україні, політик зазначив, що в нашій історії не було теоретиків, які б обґрунтовували регіональну автономію. «Йшлося лише про культурну, етнічну автономію й обстоювання культурних прав в органах влади. Суд, міліція і прокуратура не повинна бути в підпорядкуванні регіональних органів», – наголошує Микола Томенко. За його словами, передання певних політичних прав місцевим органам влади становить пряму загрозу державній цілісності країни.

Також Микола Томенко поділився зі студентами-політологами своїми судженнями щодо процесу проведення реформ в Україні, зазначивши, що часто перехідні положення в законах гальмують процес реалізації реформ. «Для проведення реформ потрібна політична, правова і громадянська легітимність, аби влада не втратила довіру населення», – переконаний Микола Томенко.