Мистецькі колективи подарували університетській спільноті вечір «Прощання з Колядою»

Традиційно різдвяний цикл завершує одне з дванадцяти найбільших християнських свят – Стрітення Господнього. Його українці відзначатимуть уже незабаром, 15 лютого. А відтак, завершення періоду виконання колядок, щедрівок і віншувань у Львівському національному університеті імені Івана Франка відзначили 11 лютого 2016 року в Актовій залі концертом «Прощання з Колядою».

Уже другий рік поспіль мистецькі колективи вишу разом зі слухачами колядували, щедрували, віншували та молилися за спокій і мир в Україні. «Знову ми зібралися тут у великому родинному колі, аби провести світле свято Різдва Христового, ‒ зазначила ведуча вечора-прощання з Колядою Тетяна Судомляк. – Молитва і коляда – символічне вшанування народження Божого дитяти й водночас щире прохання до Всевишнього про спокій і мир в Україні».

Святковий різдвяно-новорічний настрій подарував учасникам заходу Народний камерний оркестр під керівництвом заслуженого працівника культури України Романи Бурко, у віртуозному виконанні якого прозвучав всесвітньовідомий «Щедрик».

Виконанням колядок у супроводі бандури Народна капела бандуристок «Зоряниця» під керівництвом Зіновії Сичак закликала добро та здоров’я в кожну українську родину й до рідного Університету.

Продовжив концерт студентський чоловічий хор разом із дівчатами з фольклорного гурту «Барва», які зачарували слухачів дзвінкими голосами і колоритним автентичним співом. До віншувань також приєдналися молодіжний чоловічий хор і Заслужена хорова капела України «Боян».

Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош» вразив присутніх не тільки емоційним виконанням народнопоетичних творів різдвяного циклу, а й представив традиційне театральне дійство – «Маланку».

Неймовірний музичний передзвін голосів змусив слухачів затамувати подих, адже зі сцени Актової зали звучали колядки та щедрівки у виконанні Народного дівочого хору «Ліра» під керівництвом Оксани Мельничук.

На завершення вечора мистецькі колективи Університету спільно виконали «Бог предвічний», побажавши всім присутнім добра, миру та здоров’я на весь рік.

Нагадаємо, що мистецькі колективи Університету традиційно є учасниками численних Різдвяних концертів і конкурсів. Так, цьогоріч хор Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» брав активну участь у святкових концертах не лише у Львові, а й в інших містах України. Зокрема, «черемошани» дарували святковий настрій своїм львівським прихильникам під час Різдвяного проекту «100 вертепів», Всеукраїнського фестивалю «Велика Коляда», а також брали участь у відзначенні 25-річчя Гуцульського товариства у Львові. Окрім того «Черемош» був учасником Першого Всеукраїнського фестивалю «Студентська Коляда», який 21 січні 2016 року проходив у Києві. 9 лютого цього року «черемошани» також прощалися з колядою у студентському містечку НУ «Львівська політехніка».

Народна капела бандуристок «Зоряниця» взяла участь у Коляді в Патріаршому соборі Воскресіння Христового (м. Київ), у Церкві Зіслання Святого Духа (с. Глинна-Наварія) й у Церкві Успіння Пресвятої Богородиці (м. Пустомити). Неповторним виконанням колядок під акомпанемент бандури мали можливість насолодитися також і в Польщі, де «Зоряниця» була учасницею Міжнародного фестивалю східнослов’янських коляд (м. Тересполь). Уже в лютому «Зоряниця» виступила з Різдвяними концертами в селах Копані та Монастирок (Золочівський район) та у Львівській Духовній семінарії Святого Духа.

Активною концертною діяльністю відзначився й Народний камерний оркестр, який взяв участь у концерті, присвяченому бою під Крутами. (м. Львів, Ліцей імені Героїв Крут), та у фестивалі «Прощання з колядою» (Храм Христового Воскресіння).

Заслужена хорова капела «Боян» взяла участь у благодійному концерті «Бог ся рождає», що проходив 15-16 січня 2016 року в театрі імені Марії Заньковецької, та виступила на Всеукраїнському фестивалі «Велика Коляда» (м. Львів).

Світлини: Олександри Чури Більше фото