Мисткиня Віра Шевченко провела для студентів Педагогічного коледжу та факультету педагогічної освіти майстер-клас із виготовлення вовняних виробів

Психолог, арт-терапевт, волонтер, талановита художниця та майстриня Віра Шевченко 30 жовтня 2016 року провела для студентів Педагогічного коледжу та факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка майстер-клас із виготовлення вовняних виробів, застосовуючи техніку валяння.

Мисткиня розповіла студентам про основні особливості техніки валяння. Особливу увагу художниця закцентувала на значенні кольорів при створенні композицій із вовни та різноманітності вовняної нитки. За словами Віри Шевченко, кольоротерапія  дозволяє пізнавати себе та навколишній світ, у художній творчості людина втілює свої емоції, почуття, надії, страхи, сумніви, конфлікти і відбувається це на підсвідомому рівні.  «Через художні образи наше несвідоме взаємодіє зі свідомістю», – переконана вона.

Віра Шевченко  також наголосила на позитивному впливі кінестетичних відчуттів  у процесі підготовки нитки до роботи. Майстриня зазначила, що творення художніх робіт  із шерсті  є дієвим способом соціальної адаптації, який може також допомогти воїнам АТО у процесі реабілітації.

«Комбатанти часто  соціально дезадаптовані, перебувають у стані бойового трансу,  не готові повернутись до мирного  життя. Арт-терапія дає їм можливість відкрити себе, більш активно і самостійно брати участь у житті суспільства. Це дуже важливо і для самих  бійців, і для їхніх сімей»  – наголосила волонтер.

Додамо, що арт-терапія в останні роки набула ще й педагогічного спрямування. У майстер-класі брали участь не лише студенти спеціальностей корекційної та соціальної педагогіки, а й майбутні вчителі початкових класів і вихователі дітей дошкільного віку. Студенти отримали цікаву інформацію та стимул  використовувати  здобуті  знання  і  перші навички  на практиці.

Нагадаємо, що впродовж двох тижнів у Педагогічному коледжі було розгорнуто виставку картин Віри Шевченко «Щоденник волонтера». Представлені роботи – частина експозиції «Єдність – це сила, що творить історію. Українським волонтерам присвячується». Виставка створена з метою організації благодійних аукціонів для збору коштів на потреби поранених бійців. Кожен представлений твір – це біль і молитва, втрата і надія.  Виставку благословив  військовий капелан Гарнізонного храму святих апостолів  Петра і Павла  о. Михайло Білецький з вірою у  мир в Україні та щасливе повернення  українських воїнів.

Світлини: Володимира Крука Більше фото