На факультеті електроніки та комп’ютерних технологій відбувся Шевченківський вечір

23 березня 2017 року у рамках Шевченківських днів, які щорічно відбуваються в Україні, на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій Львівського національного університету імені Івана Франка студенти взяли участь у творчому вечорі, присвяченому Геніальному Українцю Тарасу Шевченку.

«Феномен Шевченка відображає нашу національну природу, наше світосприймання, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Шевченко для нас більше ніж великий поет – він національний пророк-мученик, розіп’ятий і воскреслий. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам’ять, оспівує його славетне минуле», – акцентували увагу на особистості видатного поета України ведучі вечора.

Під час поетичного вечора студенти коротко пригадали основні віхи біографії Тараса Шевченка, зокрема, переглянули відеопрезентацію про дитинство поета, охарактеризували походження імені «Тарас» і його вплив на характер людини.

Особливо студенти акцентували увагу на періоді перебування Тараса Шевченка у пана Енгельгардта, який сприяв розвитку його художнього таланту та викупу юного Тараса із кріпацтва. Для експресивності розповіді студенти продемонстрували усім присутнім портрети друзів та сучасників поета, які були причетними до його визволення.

Також ведучі вечора відзначили, що після викупу із кріпацтва почалось недовге вільне творче життя Тараса Шевченка. «Він вчиться в Академії мистецтв, багато малює, стає улюбленим учнем Брюллова. За цей час Тараса тричі нагороджують срібною, а потім золотою медалями за малюнки з натури та живописні твори. Він починає писати вірші, які пізніше увійшли до поетичної збірки «Кобзар». До слова, перше видання «Кобзаря» вийшло друком у 1840 році і швидко поширилось в Україні», – йшлося у розповіді ведучих.

Упродовж вечора студенти не тільки пригадували моменти із біографії Тараса Шевченка, але й проникливо декламували його поезію. Зокрема, присутні змогли ще раз пригадати рядки з віршів «До Основ’яненка» та «Садок вишневий коло хати», «Гетьмани, гетьмани» та ін. Крім того, студенти відзначили вагомий внесок у літературну спадщину України містерії «Великий Льох» та «Заповіту» Тараса Шевченка.

Доповнило вечір виконання студентами пісень на слова Тараса Шевченка, яке нікого не залишило байдужим.

Присутні також мали нагоду почути цікаві моменти із біографії дорослого Тараса Шевченка, переглянути ілюстративні відеопрезентації та детальніше дізнатися про останні роки життя поета.

Завершився вечір спільним виконанням «Заповіту».

Більше фото