На фасаді Львівського університету показали відеомапінг з нагоди 100-річчя ЗУНР

Пізнього вечора 18 жовтня 2018 року перед Львівським національним університетом імені Івана Франка відбулося медійно-драматичне дійство «Момент і Чин, або Великі Роковини». Це був відеомапінг з подіями сторічної давності, але з використанням додаткових аудіо- та відеоелементів, з участю симфонічного оркестру, акторів тощо. Згадана акція стала першою у циклі заходів з відзначення 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки.

Місце проведення дійства вибрали не випадково. Адже Львівський університет мав безпосередній стосунок до Листопадового повстання 1918 року і творення української державності. За словами доцента кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського ЛНУ ім. Івана Франка Олега Павлишина, «випускниками Франкового університету були президент Західноукраїнської Народної Республіки Євген Петрушевич, голова першого уряду ЗУНР Кость Левицький… Майже чверть депутатів Української Національної Ради й Тимчасового уряду також закінчували Львівський університет. Багато тогочасних студентів Університету воювали у лавах Української Галицької Армії. Після Листопадового зриву на будівлі Галицького сейму (нинішнього головного корпусу ЛНУ ім. Івана Франка), уздовж фронтону якого проходила лінія фронту, також був піднятий український прапор».

Медійно-драматичне дійство «Момент і Чин, або Великі Роковини», над реалізацією якого працювали відомий український письменник Юрій Андрухович, художник Володимир Стецькович та режисер Андрій Водичев, пройшло під музичний супровід Ukrainian Festival Orchestra (диригент – Іван Остапович). За словами директора оркестру Тараса Демка, поєднання відеомапінгу з музикою професійного симфонічного колективу дало змогу по-новому осмислити святкування історичної дати, зважаючи на сучасні досягнення та запити. «Артистичний директор і диригент оркестру Іван Остапович обрав спеціально для драматургії перфоменсу твори, що разом із текстом Юрія Андруховича створили цілісне полотно. Звучали твори Євгена Станковича, Арво Пярта, Василя Барвінського», – прокоментував Тарас Демко.

Дійство тривало майже годину. Численні глядачі захоплено сприйняли мистецьку акцію – початок відзначення 100-річного ювілею ЗУНР виявився вельми успішним.