На філософському факультеті відбувся круглий стіл на тему:  «Як будувати Рідну Хату»

13 травня 2015 року в Університеті відбувся круглий стіл на тему: «Як будувати Рідну Хату», приурочений до 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького. У заході взяли участь в.о. декана філософського факультету Людмила Рижак, проректор з наукової роботи, завідувач кафедри церковної історії Українського католицького університету Олег Турій, професор кафедри історії філософії Ігор Захара, доцент кафедри теорії та історії культури Андрій Васьків, директор Інституту історії Церкви, викладач кафедри церковної історії Українського католицького університету Світлана Гуркіна, доцент кафедри філософії Валерій Джунь, викладач кафедри теорії та історії політичної науки Петро Параняк і викладачі філософського факультету Університету.

Учасники круглого столу обговорили роль постаті Андрея Шептицького в процесі становлення української державності. Зокрема, Олег Турій у доповіді на тему «Митрополит Шептицький і політика: труднощі відношення та оцінок» зауважив, що Андрей Шептицький не вважав себе політиком і завжди прагнув залишитись поза межами політики, однак його громадська й церковна діяльність впливали на політичні процеси в Україні. «Особливо гостро Митрополит Андрей разом зі співбратами в архиєрейському служінні осуджував тих душпастирів, «котрі суть більше політиками чим священиками, що занедбуючи катехизації в церкві, занедбуючися в богослуженнях, проповідях, свою деструктивну роботу в парохії, або свою крайну нерадивість прикривають плащиком патріотичної бляґи (тріскотні)… Думають, що могуть заступити сповненє обов’язків пустими фразами й аґітаціями», – процитував Митрополита доповідач.

Позицію Андрея Шептицького щодо етичних засад державотворення висвітлив Андрій Васьків. Він зауважив, що «у всіх митрополичих посланнях ключовими є християнські заповіді любові як підвали процесів становлення і формування Української держави».

Директор Інституту історії Церкви Світлана Гуркіна в доповіді на тему: «Митрополит Андрей Шептицький та українська національна ідея» зосередила увагу на ролі патріотизму в посланнях Митрополита й постаті Андрея Шептицького в контексті культури пам’яті та проблемі конфліктів поколінь.

Про велич Андрея Шептицького як особистості розповів Валерій Джунь. До дискусії про «квестію соціальну» між Іваном Франком та Митрополитом Андреєм звернувся в тематичній доповіді «Боротьба філософських течій в Галичині на початку ХХ століття» професор Ігор Захара.

Ще одним свідченням всесторонності поглядів Шептицького стала доповідь Петра Параняка про проблему політичної толерантності в ідеях Митрополита.

Теми наукових доповідей, які були висвітлені під час круглого столу, викликали жваву дискусію, що засвідчує зацікавленість і прихильність науковців до постаті Митрополита Української Греко-Католицької церкви Андрея Шептицького.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото