«На крилах пройдених доріг»: історія двох особистостей, які присвятили життя освіті

14 березня 2017 року на кафедрі теорії та історії культури філософського факультету Львівського університету відбулась презентація книги «На крилах пройдених доріг», яка вміщує спогади про життя і працю професора ЛНУ ім. Івана Франка Анатолія Яртися і його дружини – заслуженого вчителя України Валентини Яртись.

Складається книга з двох частини: у першій висвітлено основні віхи життєвого шляху Анатолія Васильовича Яртися та його наукове становлення, друга частина присвячена постаті Валентини Михайлівни Яртись, яка завжди була надійною підтримкою для Анатолія Васильовича й усе своє життя присвятила освіті.

Спогади колег, друзів, синів та онуків, які вміщені у книзі творять яскравий образ двох непересічних особистостей, самобутніх постатей, яких доля звела разом і які пліч-о-пліч торували шлях у житті.

Під час презентації книги декан філософського факультету Людмила Рижак акцентувала увагу на вагомому внеску Анатолія Яртися у розвиток філософської науки в Університеті.

«Анатолій Васильович є корифеєм нашого факультету, який, працюючи на різних посадах,  присвятив понад 50 років життя становленню і розвитку філософського факультету і Львівського університету. Творчий і життєвий шлях не був би успішним без його надійного друга, коханої дружини Валентини Михайлівни, адже саме вона створювала домашній затишок  надихала й окрилювала Анатолія Васильовича», – зазначила Людмила Рижак.

За її словами збірка спогадів «На крилах пройдених доріг» дає можливість зрозуміти моральні принципи, які Анатолій Васильович і Валентина Михайлівна пронесли через усе своє життя – це довіра і любов до людей.

Розповівши про початки наукової діяльності Анантолія Яртися, залужений професор Університету Андрій Пашук зауважив, що саме Анатолій Васильович є одним із найактивніших дослідників української філософії. Відзначивши цілеспрямованість вченого, він наголосив, що упродовж тривалого наукового шляху Анатолій Яртись зробив вагомий внесок у розвиток української освіти.

Завідувач кафедри теорії та історії культури Ольга Сінькевич розповіла про підготовку до видання спогадів: «Коли ми почали збирати матеріали для цієї книги, аналізуючи всі етапи життєвого шляху Анатолія Васильовича і  Валентини Михайлівни, ми пересвідчились, що упродовж свого спільного життя подружжя було справжнім натхненником справедливості та оптимізму».

Син головних дійових осіб книги Анатолій Анатолійович Яртись подякував присутнім за приємні відгуки про його батьків і належну оцінку їхнього життєвого шляху.

Також спогадами поділилися вихованці Анатолія та Валентини Яртись, які відзначали їхній високий професіоналізм та педагогічну майстерність.

На завершення презентації сам герой книги Анатолій Яртись подякував ініціаторам видання, співавторам книги та усім присутнім за визнання його наукової діяльності і світлу пам’ять про його дружину.