Надзвичайний і Повноважний Посол Бразилії в Україні Освалдо Біато Жуніор зустрівся зі студентами Університету

У рамках робочого візиту до Львова 28 лютого 2017 року Надзвичайний і Поважний Посол Федеративної Республіки Бразилія в Україні Освалдо Біато Жуніор зустрівся зі студентами факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка.

Під час зустрічі йшлося про українсько-бразильське співробітництво у різних сферах життя обох держав, зовнішньополітичні відносини між світовими країнами та перспективи на майбутнє.

Надзвичайного і Повноважного Посла представила проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Університету Марія Зубрицька. Марія Олексіївна відзначила, що Освалдо Біато Жуніор вперше прибув до Львова у рамках своєї дипломатичної служби в Україні, яка розпочалася у 2016 році. А відтак, за словами Марії Зубрицької, «студенти отримали унікальну нагоду порушити актуальні питання сьогодення у розмові із Почесним гостем».

«Бразилія далека, але, водночас, така близька до України завдяки спільним сторінкам історії. Зараз, на основі вагомого історичного досвіду обох країн, маємо особливу нагоду почати новий етап успішної співпраці», – зазначила Марія Зубрицька.

Проректор також відзначила, що Україна та Бразилія уже тісно співпрацюють на академічному рівні. Одним із свідчень такої співпраці є, зокрема, чинна угода між Львівським національним університетом імені Івана Франка і Федеральним університетом технологій штату Парана (Бразилія).

Розпочинаючи зустріч зі студентами, Надзвичайний і Повноважний Посол Освалдо Біато Жуніор відзначив перспективність західного регіону України, зокрема Львова і Львівської області. За словами дипломата, «саме цей регіон є чудовим місцем для старту будь-яких ініціатив, а місто Львів має потужний потенціал, зокрема у сфері освіти».

У контексті реалізації стратегії розвитку Бразилії, Посол наголосив на вагомій ролі і внеску у процес розвитку бразильських штатів емігрантів із різних країн світу, зокрема й України.

Щодо планів на майбутнє у рамках своєї дипломатичної діяльності, Освалдо Біато Жуніор повідомив, що Посольство Бразилії у Києві активно працюватиме в культурному, політичному й економічному напрямках. Зокрема, за словами дипломата, восени Посольство планує організувати дні Бразилії в Україні, що сприятиме кращому пізнанню місця і ролі цієї країни у світі. Також у планах Посла – вивчення політичної ситуації в Україні у контексті зміцнення відносин між країнами. Крім того, Бразилія зацікавлена у перейнятті українського досвіду із виготовлення інсуліну – гормону, який впливає на багато аспектів обміну речовин майже в усіх тканинах організму людини, забезпечуючи таким чином зниження концентрації глюкози в крові.

«Отже, у нас ще багато спільної роботи попереду», – висловив переконання Надзвичайний і Повноважний Посол.

Під час зустрічі з Освалдо Біато Жуніором студенти Університету мали можливість поставити гостю актуальні питання, які стосувалися, зокрема, зовнішньополітичних та економічних  відносин Бразилії з іншими країнами.

Окремо студентів цікавила думка Надзвичайного і Повноважного Посла щодо економічної блокади Донбасу.

«Україна має право сама вирішувати внутрішні питання у рамках закону. Тож, Бразилія повністю декларує свою підтримку і поважатиме будь-яке рішення України щодо цього питання», – дипломатично відповів Освалдо Біато Жуніор.

Надзвичайний і Повноважний Посол висловив переконання, що Україні насамперед потрібно сконцентруватися на внутрішніх реформах, відкинувши усе другорядне. Це перший і, на думку дипломата, ефективний крок до покращення ситуації в Україні на усіх рівнях.

Додамо, що Освалдо Біато Жуніор є Надзвичайним і Повноважним Посолом Бразилії в Україні та в Молдові за сумісництвом з 2016 року.

З 1981 р. року перебував на дипломатичній службі в Міністерстві закордонних справ Бразилії.

З 2008 по 2011 рр. – співробітник посольства Бразилії в Росії. У 2011 – 2014 роках був Надзвичайним і Повноважним Послом Бразилії в Казахстані та за сумісництвом в Киргизстані і Туркменістані.

Був міністром і директором Департаменту Європи Міністерства закордонних справ Бразилії, де відповідав за політичні відносини між Бразилією і 50 європейськими країнами, Європейським Союзом і Генеральним секретаріатом Іберо-американського саміту (SEGIB), в якому він є Генеральним координатором.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото