Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон відвідала університетську книгозбірню

18 березня 2017 року Наукову бібліотеку Львівського національного університету імені Івана Франка відвідала делегація Посольства Франції в Україні. Під час візиту Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон ознайомилася з фондами найдавнішої української книгозбірні. Зацікавлення дипломата викликали не лише фрагменти колекцій франкомовних документів з фондів Наукової бібліотеки, але й збірка нотних рукописів та друків XVI-XIX ст., адже французький амбасадор також є професійним музикантом.

Директор університетської книгозбірні Василь Кметь розповів історію формування колекцій та фондів, зосередив увагу на контекстах українсько-французьких взаємозв’язків, представив окремі пам’ятки експозиції.

Особливе зацікавлення гості виявили до особливостей графіки французьких літер у рукописах та друках XVIII-XIX ст. – популярна серед тогочасних еліт Львова французька мова і письмо відобразилися у певних історичних формах наших документів. Окремою темою обговорення стала документальна репрезентація у французьких збірках матеріалів до історії України XVI-XVIII ст., зокрема щодо діяльності гетьмана Пилипа Орлика.

Ізабель Дюмон вже не вперше відвідує Наукову бібліотеку Університету, виявляє зацікавлення міжкультурними зв’язками та популяризацією спільної європейської спадщини. А відтак, директор бібліотеки Василь Кметь разом з координатором Alliance Française в Україні Марі-Аннік Дюар та директором Alliance Française у Львові Бернаром Уліатом обговорили можливості міжінституційного обміну з метою вивчення досвіду реформування бібліотечних ресурсів та створення читацького простору у Франції. Йшлося як про класичні моделі університетських книгозбірень, так і про можливості модерних французьких національних проектів, здатних поєднувати навчальні і науково-дослідницькі завдання.

Також Ізабель Дюмон звернула увагу директора університетської книгозбірні на доцільність вивчення досвіду Бібліотеки Франсуа Міттерана у Парижі, висловила пропозиції з організації фахових стажувань у Франції. Таким чином були окреслені головні напрямки продовження співпраці Наукової бібліотеки з французькими дипломатичними та культурними установами.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото