Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Аргентина в Україні зустрілася зі студентами факультету міжнародних відносин

У рамках проведення Днів аргентинської культури в Україні Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Аргентина в Україні Ліла Ролдан Васкес де Муан 25 листопада 2015 року з офіційним візитом відвідала Львівський національний університет імені Івана Франка, де зустрілася зі студентами факультету міжнародних відносин.

В.о. декана факультету міжнародних відносин Ігор Бик представив високоповажну гостю, зауваживши, що зустріч із Послом Аргентини в Україні є продовженням діалогу молоді з відомими політиками, дипломатами й експертами у сфері міжнародних відносин.

Звертаючись до студентів, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Аргентина в Україні Ліла Ролдан Васкес де Муан зробила короткий огляд найбільш гострого питання зовнішньої політики Аргентини – політичного статусу Мальвінських або Фолклендських островів, що є предметом давнього спору між Аргентиною і Великобританією, який призвів у 1982 році до збройного конфлікту.

За словами дипломата, офіційно Мальвінські острови – це автономні заморські території Об’єднаного Королівства Великої Британії, але за фактом є спірною територією між згаданими двома державами.

З огляду на анексію Криму тема політичного статусу Мальвінських островів, на думку Посла Аргентини, є цікавою й українцям.

Відтак, ознайомивши студентів-міжнародників з історичними аспектами Мальвінського питання та спробами його вирішення в ООН, Глава Місії наголосила на потребі «писати й говорити правду, оприлюднювати факти про те, що насправді відбувається в країні».

На завершення зустрічі Ліла Ролдан Васкес де Муан представила добірку нещодавно презентованих книг аргентинських авторів, перекладених українською, які, зокрема, стосуються питання Мальвінських островів, і передала їх до бібліотеки факультету міжнародних відносин.

«Аргентина та Україна мають дуже тісні дипломатичні стосунки, підкріплені українською діаспорою, яка приїхала до Аргентини і яка є часиною аргентинського суспільства. Ця дружба і ця підтримка була підкріплена тим, що Аргентина була першою латиноамериканською країною, яка визнала незалежність Української Народної Республіки 1921 року та незалежність сучасної України 1991 року», – наголосила Посол Аргентини.

Ліла Ролдан Васкес де Муан зазначила, що Посольство зміцнює дружні зв’язки та співпрацю між Аргентиною й Україною, а відтак спрямовує свою діяльність і на популяризацію аргентинської культури і традицій серед українців. Дипломат повідомила, що 10 листопада в Києві відбулось урочисте відкриття Аргентинського Дому в Україні, який відтепер стане місцем зустрічі для тих, хто цікавиться аргентинським кіно, літературою, традиціями – усім, що робить стиль життя аргентинців унікальним і неповторним.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Аргентина в Україні Ліла Ролдан Васкес де Муан додала, що в рамках Днів аргентинської культури в Україні, які стартували 10 листопада в Києві і триватимуть до 27 листопада 2015 року, низка заходів відбудеться й у Львові.

Після зустрічі зі студентами ЛНУ ім. Івана Франка того ж дня аргентинський дипломат взяла участь в урочистостях з нагоди відкриття пам’ятної таблиці на місці консульства Аргентинської Республіки у Львові.

Нагадаємо, що викладання іспанської мови, що є офіційною мовою в Аргентині, у Львівському університеті має тривалу історію, яку спільно творили кафедри французької та іспанської філології. З метою сприяння тривалій двосторонній співпраці між Україною, Аргентиною, Іспанією, Мексикою 2011 року, у час відзначення 350-літнього ювілею Львівського університету, на базі факультету іноземних мов було відкрито Центр іспаністики.