Надзвичайний і Повноважний Посол Японії у США (2008-2012) Ічіро Фуджісакі зустрівся зі студентами Університету

В рамках проведення Року Японії в Україні 5 травня 2017 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Японії у США (2008-2012) Ічіро Фуджісакі. Під час свого візиту японський дипломат розповів студентам Університету про політичні, економічні та суспільні трансформації, які відбуваються в Азії, пріоритети зовнішньої політики Японії і глобальні виклики, перед якими постало людство.

Аналізуючи співвідношення сил в Азії і зміни, які відбуваються у провідних країнах регіону, Ічіро Фуджісакі, зокрема, відзначив активний розвиток Китаю і наголосив на важливості налагодження і збереження в азійському регіоні надійних політичних та економічних відносин. Водночас дипломат проаналізував політику Північної Кореї, зазначивши, що агресивні дії офіційного Пхеньяну є намаганням керівництва у такий спосіб убезпечити свою владу.

Одну із провідних ролей у забезпеченні миру і взаєморозуміння в азійському регіоні відіграють саме міжнародні відносини. Зокрема, дипломат відзначив, що у нейтралізації загроз і налагодженні діалогу з Північною Кореєю надзвичайно важливими є спільні дії Японії, Китаю, США та інших країн, які прямо впливають на ситуацію в регіоні.

Щодо відносин з Росією, то Ічіро Фуджісакі наголосив, що це єдина країна, з якою Японія має нерозв’язані територіальні питання. За словами дипломата, зараз приналежність Курильських островів до тієї чи іншої країни, а також питання господарювання на спірній території Токіо і Москва намагаються розв’язати завдяки діалогу.

Відповідаючи на питання про санкції, які запровадила Японія проти Росії, Ічіро Фуджісакі запевнив, що його країна і надалі буде принциповою у ставленні до політики РФ і військової агресії, яку вона проявляє щодо України.

«Ми продовжуватимемо декларувати, що політика, яку веде Росія щодо України є для нас неприпустимою», – зазначив японський дипломат, додавши також, що зараз надзвичайно важливо не припиняти говорити про Крим на найвищому міжнародному рівні. За його словами, необхідно постійно нагадувати історію російської агресії в Україні, адже тільки так можна зберегти надію на те, що ситуація зміниться на краще.

Окрім того, Ічіро Фуджісакі розповів про особливості японської дипломатії, поділився баченням сучасної геополітичної ситуації і можливими шляхами вирішення назрілих проблем, а також розповів про політику «м’якої сили», яка для офіційного Токіо полягає у розвитку японської культури і її популяризації у світі.

«Для нас дуже важливо, коли людям подобається Японія. Якщо хочете краще пізнати нашу країну, почніть із простого – перегляньте аніме, скуштуйте страви японської національної кухні, прочитайте сучасну літературу», – закликав молодь Ічіро Фуджісакі.

Нагадаємо, що20 квітня 2017 року Університет відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі.

Довідка. Ічіро Фуджісакі − Керівник Інституту міжнародних відносин, Софійський університет (Японія), Президент The America-Japan Society Inc. У 2008-2012 рр. − Посол Японії в США, 2005-2008 рр. − Постійний представник Японії при ООН і С ОТ в Женеві, 2002-2005 − Заступник міністра закордонних справ Японії, 1999-2002 – Генеральний директор у справах Північної Америки МЗС Японії.