Народний камерний оркестр Університету відзначив своє 35-ліття

11 травня 2017 року відбувся ювілейний концерт з нагоди відзначення 35-ліття Народного камерного оркестру. Під час святкового дійства один із найкращих творчих колективів Львівського національного університету імені Івана Франка під керівництвом заслуженого працівника культури України Романи Бурко представив насичену програму із творів давніх та сучасних композиторів,  звучання яких  викликає зацікавлення у всіх шанувальників високого мистецтва.

Розпочали музичний вечір натхненним виконанням «Симфонії» Антоніо Вівальді, а також старовинної англійської пісні «Greensleves» та композиції «Rondo» авторства Генрі Перселла.

Чудовим доповненням до віртуозного початку концерту стала «Дитяча симфонія» Леопольда Моцарта, яку спільно виконали Камерний оркестр і діти батьків, життя яких міцно пов’язане з творчим колективом.

Енергійною мелодикою було наповнене виконання композиції Скотта Джопліна «Ректайм», а лірично-життєрадісна неаполітанська пісня Едуардо Ді Капуа «O Sole Мio» стала чудовою підготовкою для загострено чуттєвого сприйняття подальшої концертної програми. Пристрасне аргентинське танго Карлоса Гарделя «Por Una Cabeza» і дещо меланхолійна «Petite Fleure» Сідні Беше наповнили музичний вечір ритмами, які уже багато років надихають і захоплюють поціновувачів музики усього світу.

Приємною несподіванкою вечора став виступ керівника школи аргентинського танго «Bario de Palermo» Віктора Сокрута і доцента кафедри економічної теорії Львівського національного університету імені Івана Франка  Соломії Кудин, які продемонстрували свою танцювальну майстерність під час виконання композиції Астора П’яццоли «Chau Paris».

Також кожного шанувальника музики зачарували елегантно-пронизлива «El Choclo» Анхеля Вільольдо і пристрасна «Libertango» Астора П’яццоли.

Приємно, що доєднався до концерту народний артист України, ініціатор створення Народного камерного оркестру Сергій Бурко, який диригував оркестром під час виконання композиції Карла Дженкінса «Palladio». Привітавши учасників святкового дійства, Сергій Бурко зазначив, що Камерний оркестр є прекрасним свідченням багатогранності талантів студентів Львівського національного університету імені Івана Франка.

Від імені ректорату Університету колектив Народного камерного оркестру привітав проректор з науково-педагогічної роботи Ярослав Гарасим, зазначивши, що оркестр – чудове доповнення усіх культурних і наукових заходів, які відбуваються в ЛНУ ім. Івана Франка.

Окрім того, вітання учасникам Народного камерного оркестру висловили представники Львівської обласної державної адміністрації, Об’єднання профспілок Львівщини, Первинної профспілкової організації студентів Університету, Профспілки працівників ЛНУ ім. Івана Франка та колеги – керівники творчих колективів Університету.

На завершення концертної програми у виконанні Народного камерного оркестру ще раз пролунала композиція Астора П’яццоли «Chau Paris».

Прекрасна атмосфера свята, наповнена усією величчю високого мистецтва ще раз підтвердила, що Камерний оркестр – це творчий осередок аматорів музики, який є чудовою школою виховання сучасної української молоді у найкращих європейських традиціях.