Наукова конференція «Мойсей українського духу»

У рамках відзначення 150-річного ювілею від дня народження Митрополита Андрея Шептицького 1 жовтня 2015 року в Дзеркальній залі Університету відбулось урочисте відкриття наукової конференції «Мойсей українського духу».

Модератор заходу, директор Наукової бібліотеки Університету Василь Кметь зазначив, що «ця конференція вкотре доводить актуальність постаті Андрея Шептицького для українського суспільства і для університетського молоді. Про Митрополита Андрея за останній рік було багато сказано, багато написано, однак завжди знаходимо нові й нові аспекти в його спадщині, що потребують детального аналізу, належного осмислення. Саме тому ми сьогодні зібрались на цій конференції, щоби по-новому відкрити для себе Митрополита Андрея Шептицького».

Від імені ректорату привітав гостей проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський: «На банері, розміщеному на фасаді головного корпусу Університету, написані такі слова Митрополита Шептицького: «До осягнення наших національних ідеалів треба нам єдности». Цей великий чоловік уже тоді розумів, що саме є ключовим елементом для консолідації нашого народу. Тому свою щоденну працю він скеровував на благо українського народу і на славу українській Церкві». Мар’ян Володимирович також закликав молодь вивчати творчу спадщину Митрополита, аби краще пізнати «цей духовний дороговказ».

Під час пленарного засідання доцент кафедри новітньої історії України Володимир Качмар представив наукову розвідку на тему: «Митрополит Андрей Шептицький і Український університет у Львові». Професор кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Михайло Гнатюк розповів про «Івана Франка та митрополита Андрея: Мойсеїв українського народу». Доцент кафедри держави, права та політико-правових учень Тарас Андрусяк окреслив «Внесок Митрополита Андрея Шептицького в українську правову думку». Директор Наукової бібліотеки, доцент Василь Кметь розповів про «Ідею міжконфесійного порозуміння в листуванні Митрополита Андрея Шептицького з православними архієреями».

Конференція продовжила роботу у форматі секційних засідань, де обговорили морально-ціннісні парадигми християнської ідеї та міжрелігійне порозуміння у поглядах Андрея Шептицького, роль Митрополита в духовній ідентичності української нації та громадсько-суспільному дискурсі новітньої доби.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото