Наукові публікації Університету відзначили нагородою

15 грудня 2016 року у Великому конференційному залі Національної академії наук України відбулося урочисте нагородження відомих українських вчених, представників науково-дослідних установ та вищих навчальних закладів, науковий доробок яких здобув визнання світової спільноти завдяки ресурсам компанії  «Thomson Reuters».

Захід відбувся під егідою НАН України та Міністерства освіти і науки України. Ініціатором його проведення виступила сама компанія «Clarivate Analytics formerly IP&Science Thomson Reuters» –  виробник наукометричної бази даних Web of Science, здійснивши конкурсний відбір в рамках проекту «Лідер науки України: Web of Science Award 2016».

Показники «Web of Science» стали головним критерієм та підставою відзначення наукових осередків та редакційних колегій, що репрезентують українські інтелектуальні здобутки у світі. Серед лідерів науки України – Львівський національний університет імені Івана Франка, відзначений спеціальною нагородою за міжнародне фінансування, як університет з найбільшою кількістю публікацій, профінансованих ґрантами. В урочистому засіданні з нагоди нагородження взяв участь директор Наукової бібліотеки Василь Кметь.

У своїх виступах керівники та вчені зосередили увагу на успішному досвіді реалізації проекту Консорціуму «E-VERUM», можливостях та перспективах промоції української науки у світі. Заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха наголосив на кількастолітній традиції наукової репрезентації на сторінках фахових періодичних видань, а також давній участі українських науковців у розвитку ресурсів «Web of Science». Менеджер «Thomson Reuters» з розвитку бізнесу в Україні та Білорусі Олег Сябренко представив присутнім співкоординатора офісу для Центрально-Східної Європи Малгожату Красовську.

Директор Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка Василь Кметь, отримуючи відзнаку академічної спільноти Університету, висловив подяку за співпрацю і популяризацію напрацювань українських вчених, наголосивши як на історичних традиціях фахової періодики у Львові та в Україні, так і на потребі гідної репрезентації сучасного етапу розвитку науки. Василь Кметь висловив також сподівання на плідну співпрацю, спрямовану на розвиток соціогуманітарних проектів у наукометрії.

Зазначимо, що головним доробком, що визначив цьогорічну номінацію Львівського університету стали праці вчених хімічного та біологічного факультетів. Нагадаємо, що ЛНУ імені Івана Франка є одним зі співзасновників Консорціуму «E-VERUM», а на базі Наукової бібліотеки упродовж 2016 року відбулася низка тренінгів для викладачів та співробітників.