Науково-практична конференція Foss Lviv-2015

24 квітня 2015 року в Дзеркальній залі Університету розпочалася науково-практична конференція Foss Lviv-2015, організатором якої є факультет електроніки.

Із вітальним словом до учасників конференції звернувся Ректор Університету Володимир Мельник. «Серед багатьох позитивних явищ у житті Університету є те, що кафедри активно виявляють ініціативу щодо системного проведення конференцій. А відтак, виникає коло зацікавлених у певній науковій сфері людей, партнерів, колег, які не тільки інституційно, а й на рівні особистих зацікавлень стають ядром організації проведення таких практичних зустрічей», – зазначив Ректор.

«Варто зауважити, що у такий соціально-політичний напружений час конференції, зазвичай, проводять на відповідну тематику. Утім, особливості наукового життя Університету показують, що природничо-математична складова займає чільне місце. Науковці Університету загалом і факультету електроніки зокрема завжди оперативно реагують на вимогу часу, а відтак проведення такої конференції і обговорення актуальних питань є вкрай необхідними», – переконаний професор Володимир Мельник.

До вітальних слів долучився декан факультету електроніки Ігор Половинко. «Тематика конференції, яку ми сьогодні проводимо вже вп’яте, присвячена розробці вільного програмного забезпечення. Зазначу, що кожна нова розробка не відразу входить у життя, утім, коли ми поступово переходимо від простішого до складнішого, то це завжди виправдана спроба. Мета нашої зустрічі – з одного боку, пропагувати вільне програмне забезпечення, а з іншого – вдосконалювати його задля комфорту користувачів», – зазначив Ігор Іванович.

Учасників науково-практичної конференції привітав проректор із наукової роботи Роман Гладишевський. «Ця конференція має декілька значущих аспектів. По-перше, вона відбувається у Львівському університеті, де гартується інтелектуальна еліта, по-друге, – її актуальна тематика, адже результати досліджень у цій сфері забезпечують автоматизацію наших дій, а моделювання може спростити багато завдань, які ми не можемо зробити експериментальними методами. По-третє, конференція є міждисциплінарною, адже всі сфери нашої діяльності безпосередньо пов’язані з програмуванням», – зазначив Роман Євгенович.

У науково-практичній конференції взяли участь науковці Університету, а також представники білоруських ВНЗ. У доповідях дослідників йшлося про засоби оцінки стану користувача, який працює із ПК; демонстраційно-тестову форму програм для платформи Android із веб-інтерфейсом; систему масових паралельних обчислень Apache Hadoop; проектування нерекурсивних цифрових фільтрів із використанням пакету програм SCILAB; інструменти для автоматизації процесу налаштування серверів; використання системи GeoGebra в контексті проектування комп’ютерно орієнтованого середовища навчання та про вільне програмне й апаратне забезпечення для вимірювань метеопараметрів.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото