Науково-практична конференція  «Перспективи розвитку національної економіки в умовах посилення глобалізаційних процесів»

15 травня 2015 року в Актовій залі Університету відбулась науково-практична конференція «Перспективи розвитку національної економіки в умовах посилення глобалізаційних процесів», присвячена науковій діяльності видатного українського вченого-економіста, завідувача кафедри економіки підприємства, Заслуженого професора Львівського національного університету імені Івана Франка, академіка Академії наук вищої освіти України, доктора економічних наук Івана Романовича Михасюка.

З вітальним словом до учасників конференції, звернувся в. о. декана економічного факультету Ростислав Михайлишин. Він відзначив, що професор Іван Михасюк належить до числа видатних українських вчених-економістів. В Україні та далеко за її межами Іван Романович відомий науковими здобутками у сфері дослідження земельних відносин, державного регулювання економіки, розвитку транскордонного співробітництва між Україною та Польщею, напрямів посилення економічної безпеки України в умовах глобалізації.

В. о. декана зупинився на основних віхах життєвого шляху ювіляра та його наукових здобутках. Професор Іван Михасюк є автором понад 400 наукових праць, десятків підручників, навчальних посібників, наукових монографій, він підготував понад 40 кандидатів наук та 6 докторів наук. У Львівському університеті успішно функціонує заснована ним наукова школа «Регулювання єврорегіональної економіки в умовах глобалізації».

«Сьогодні ми вшановуємо видатного науковця, педагога, який гідно представляє високе звання професора Львівського національного університету імені Івана Франка», – розпочав свій виступ Ректор Університету, професор Володимир Мельник. «Саме у Львівському університеті є такі видатні особистості, які своєю життєвою позицією, вчинками утверджують принципи демократизму, європейськості та відкритості. До них належить професор Іван Романович Михасюк, довголітня науково-педагогічна та громадська діяльність якого сприяла становленню Львівського Університету як європейського феномену», – переконаний Ректор.

До вітальних слів ювіляру долучився заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак. Він привітав учасників конференції з професійним святом – Днем науки і зазначив, що: “Значним є внесок професора Івана Михасюка у реформування вітчизняної економіки. У перші роки після відновлення незалежності України він очолив робочу групу з формування концепції розвитку АПК Львівщини, неодноразово входив до складу робочих груп при Верховній раді України з розроблення Земельного кодексу, низки програм економічних реформ”.

За вагомий внесок у розвиток економічної науки, підготовку висококваліфікованих спеціалістів для потреб вітчизняної економіки, досягнення визначних успіхів в організації вищої освіти та з нагоди 80-річчя професорові Івану Михасюку вручили Грамоту Львівської обласної ради та оголосили подяку Голови Львівської обласної державної адміністрації.

Івана Романовича Михасюка з ювілеєм привітав голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Володимир Качмар. «Сьогодні маємо чудову нагоду вшанувати видатного вченого, завдяки довголітній науково-педагогічній діяльності якого підготовлено тисячі фахівців та наукових кадрів вищої кваліфікації для потреб економіки України», – зазначив у вітальному слові Володимир Михайлович. Від імені чисельної спільноти профспілкової організації він вручив ювілярові цінні подарунки.

До привітань долучилися також представники вищих начальних закладів та академічних установ Львівщини: Національного університету «Львівська політехніка», Львівського державного інституту економіки і туризму, Інституту регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України та ін. Привітали свого завідувача кафедри і студенти спеціальності “Економіка підприємства” економічного факультету.

Під час пленарного засідання учасники конференції обговорили стратегічні напрями розвитку соціального підприємництва, формування конкурентної політики у банківському секторі, стратегії сталого розвитку регіонів, перспективи використання нових інформаційних технологій для зміцнення економічної безпеки України, вплив соціальних інститутів на формування бізнес-середовища, напрями підвищення ефективності регулювання національної економіки в умовах зовнішньої військової агресії проти нашої держави тощо.

Після завершення пленарного засідання конференція продовжила роботу за такими тематичними напрямами: «Розвиток стратегічного управління та забезпечення конкурентоспроможності національної економіки», «Глобалізаційні детермінанти регіонального розвитку», «Формування бізнес-середовища та розвиток підприємницької діяльності», а також «Іноваційно-інвестиційні аспекти економічного розвитку».

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото