Науковці дискутували щодо перспектив розвитку сталого туризму

Упродовж 19-22 березня 2017 року у Жовкві відбулась Міжнародна конференція «Розвиток сталого туризму», співорганізаторами якої є географічний факультет і факультет міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка. Захід відбувся в рамках реалізації Програми Балтійського Університету (BUP, Упсала, Швеція).

Участь у конференції взяли викладачі університетів з Польщі (Познань, Лодзь, Гданськ, Люблін), Латвії, Білорусі та вищих навчальних закладів зі Львова і Києва. Ця конференція – один з перших науково-освітніх заходів, присвячених відзначенню в Україні Міжнародного року сталого розвитку туризму, що був проголошений ООН.

На конференції були представлені доповіді з проблематики теорії і методики сталого розвитку туризму, напрямів і заходів інформаційно-освітнього забезпечення популяризації сталого туризму, а також міжнародного й українського досвіду його впровадження.

Особливий акцент учасники зробили на новітніх формах викладання навчальних дисциплін зі сталого туризму, в тому числі з використанням дистанційного навчання. Задля унаочнення цього процесу професор Кевін Андерсон з Манчестерського університету прочитав учасникам конференції скайп-лекцію.

Окрім того, учасникам конференції продемонстрували досвід впровадження елементів сталого туризму на прикладі історичного міста Жовкви. Зокрема, науковців ознайомили із результатами міжнародних проектів з відновлення історико-культурної спадщини міста та розбудови його туристичної і технічної інфраструктури.

За результатами конференції передбачено видання тематичного наукового збірника у Вищій банковій школі в Познані (Польща).

Зазначимо, Програма Балтійського Університету (BUP) об’єднує європейські вищі навчальні заклади Балтійського регіону. У ЛНУ ім. Івана Франка працює український національний центр Програми Балтійського Університету, який забезпечував організацію міжнародної конференції зі сталого туризму.

Додамо, що Програмою Балтійського Університету передбачено організацію в Україні ще одного заходу в рамках Міжнародного року сталого розвитку туризму: у червні 2017 року у Києві відбудеться міжнародна конференція з освітніх аспектів сталого туризму для студентів університетів, які входять у Програму.

Представники Львівського університету переконані, що викладацькі і студентські міжнародні конференції Програми Балтійського Університету сприятимуть поширенню успішних ідей і практик, спрямованих на популяризацію сучасних комплексних підходів підготовки фахівців з туризму в Україні.