Науковці Університету – лауреати премій імені видатних учених НАН України

Національна академія наук України відзначила преміями вчених Львівського національного університету імені Івана Франка за видатні наукові роботи в галузі теоретичної і біологічної фізики та фізико-хімічної механіки матеріалів і матеріалознавства.

Так, Герой України, Ректор Львівського університету (1990-2007; 2010-2013), заслужений професор ЛНУ ім. Івана Франка Іван Вакарчук та в.о. завідувача кафедри теоретичної фізики, професор Володимир Ткачук удостоєні Премії імені Олександра Давидова, яку присуджують за видатні роботи в галузі теоретичної і біологічної фізики. Вчені Університету, а також завідувач відділу Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України Олександр Гаврилик, отримали премію за теорію деформованих моделей квантової механіки та їх застосування до опису фізичних систем.

За цикл праць «Розвиток методів обробки конструкційних матеріалів для підвищення їх тріщиностійкості і термінів експлуатації з урахуванням впливу робочих середовищ» Премію імені Георгія Карпенка отримав професор механіко-математичного факультету Університету, член-кореспондент НАН України Олександр Андрейків. Зазначимо, що Премію присуджують за видатні наукові роботи в галузі фізико-хімічної механіки матеріалів і матеріалознавства, і цьогоріч разом із Олександром Євгеновичем її отримали також академік НАН України, почесний директор Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України Микола Новіков і доктор технічних наук, завідувач відділу Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України Валерій Лавріненко.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що лауреатом Премії імені Олександра Палладіна стала завідувач кафедри біохімії Львівського національного  університету імені Івана Франка, доктор біологічних наук, професор  Наталія Сибірна.

Щиро вітаємо вчених Університету із високою оцінкою їхньої наукової роботи і бажаємо міцного здоров’я та нових наукових звершень!