Науковці Університету отримали «Премію Львівської міської ради талановитим ученим»

14 грудня 2017 року міський голова Львова Андрій Садовий нагородив переможців конкурсу «Премія Львівської міської ради талановитим ученим», який вдруге поспіль відбувається у межах програми «Львів науковий». Цього року, як і минулого, Львівська міська рада виділила 250 тис. гривень на премії 10 науковцям. Приємно, що серед переможців конкурсу – 4 вчених Львівського національного університету імені Івана Франка.

«Ми всі хочемо жити в успішній країні. Часто кожен з політиків пропонує унікальний рецепт. Я думаю, що нам треба не шукати унікальні рецепти, а робити правильні речі, а саме: якщо люди є освічені, якщо є підтримка науки, якщо є науковоємні виробництва, то країна може вирватись за рахунок цього з тої біди, де вона є. В світі є багато країн – одні успішні, інші не успішні. Але ті країни, які підтримують освіту, науку, завжди перші з перших. Для України – це шанс – ставити освіту як основу основ, на цьому фундаменті будувати нашу державу. Ми зобов’язані тут, у Львові, підтримувати тих науковців, які є найкращі, які мають винаходи, працюють і мають дуже якісні міжнародні контакти», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Основними критеріями оцінювання учасників конкурсу були: рівень наукометричних показників, кількість опублікованих наукових статей та вік кандидата. Новинкою конкурсу стало присудження 5 премій молодим науковцям (віком до 40 років). Також до уваги бралися членство у редакційних колегіях загальновизнаних наукових журналів, наявність наукових відзнак, вітчизняних і міжнародних патентів, внесок у розвиток місцевого наукового середовища, участь у міжнародних наукових проектах, читання лекцій за кордоном та виступи на міжнародних наукових конференціях.

Відтак, подяки і премії отримали такі представники Львівського університету:

• завідувач кафедри фізики твердого тіла Володимир Капустяник;
  • доцент кафедри фізики твердого тіла Богдан Кулик;
  • головний науковий співробітник кафедра генетики та біотехнології Богдан Осташ;
  • старший науковий співробітник кафедри сенсорної та напівпровідникової електроніки Ярослав Шпотюк.

Щиро вітаємо вчених Університету з високим визнанням їхньої праці і бажаємо їм натхнення, творчого довголіття і нових наукових здобутків!