Науковці Університету презентували багатотомник  «Національна безпека України: кримський вектор»

У конференц-залі факультету міжнародних відносин 25 грудня 2015 року презентували колективну працю науковців Львівського національного університету імені Івана Франка, Івано-Франківського університету права імені короля Данила Галицького, Львівської комерційної академії та Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного – збірник матеріалів і документів «Національна безпека України: кримський вектор» у 5 частинах.

Декан факультету міжнародних відносин, професор Маркіян Мальський наголосив, що презентоване видання є важливим і актуальним у зовнішньополітичному дискурсі, оскільки в роботі над збірником брали участь представники факультету, що свідчить про те, що «наукова думка тримає руку на пульсі подій». За словами Маркіяна Зіновійовича, видання важливе тим, що містить комплекс документів і архівних матеріалів, що дають можливість простежити процес українського державотворення в Автономній Республіці Крим.

Професор Маркіян Мальський озвучив позицію авторів, які дійшли висновку, що втрата території Кримського півострова в перші дні ворожої експансії є передусім стратегічною, тактичною і військовою поразкою. Тому перед академічною спільнотою, на переконання декана, стоїть завдання виробити нові підходи та механізми впливу на світову спільноту, щоб повернути втрачену територію.

Світове співтовариство відчуває втому, тому радо забуло б про проблему Криму. Відтак, українська правнича наука й експертне середовище зобов’язане виробити гідну позицію і не дозволити, щоб питання повернення Автономної Республіки Крим усунули з порядку денного.

Під час презентації йшлося про відповідальність України за свою територіальну цілісність і неподільність, а також про відповідальність Європейського Союзу. Україна, на переконання доповідачів, пройшла драматичний і трагічний шлях свого європейського вибору, що коштував їй життя своїх синів.

Як уже зазначалось, «Національна безпека України: кримський вектор» – багатотомне видання, яке розкриває напрями державної політики у сфері національної безпеки в контексті різних політичних режимів в Україні. У праці висвітлено низку актуальних питань внутрішньої і зовнішньої політики України, зокрема щодо територіального устрою і цілісності держави, правового статусу Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, кримськотатарського народу та російської національної меншини, української і російської мов, проблематики інформаційного простору та національної пам’яті, відносин з Російською Федерацією, Європейським Союзом і НАТО.

Світлини: Ірини Онисько Більше фото