Науковці Університету взяли участь у Міжнародній науковій конференції з нагоди 100-річчя участі турецького війська в бойових діях Першої світової війни у Галичині

З нагоди відзначення 100-річчя участі турецького війська в бойових діях Першої світової війни у Галичині 19 травня 2016 року відбулась  Міжнародна наукова конференція, співорганізатором якої виступив Львівський національний університет імені Івана Франка.

У роботі конференції взяли участь Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Туреччина в Україні Йонет Джан Тезель, науковці Львівського університету та Центру українських військових традицій і патріотичного виховання НДІ Українознавства МОН України.

У своєму виступі Посол Республіки Туреччина Йонет Джан Тезель наголосив, що українсько-турецькі відносини зараз є найкращими за всю історію обох народів. Посол зауважив, що в минулому можна знайти численні приклади не лише протистояння, але й співпраці України й Туреччини. Одним із прикладів такої співпраці була участь в бойових діях 1916–1917 рр. в Галичині XV-го корпусу турецької армії, який спільно з підрозділами Українських Січових Стрільців захищав українські землі від російського вторгнення.

Детальну історію бойового шляху XV-го турецького корпусу в Галичині висвітлив у своїй доповіді доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Львівського університету Андрій Козицький.

У своєму виступі науковець підкреслив, що саме Туреччина стала першою країною світу, яка вже 24 листопада 1914 року офіційно висловилася на користь створення незалежної Української держави. Іншим важливим моментом, на котрому закцентував увагу Андрій Козицький, були винятково дружні відносини турецьких військових у Галичині не лише з Українськими Січовими Стрільцями, але й мирним українським населенням.

Значний інтерес учасників конференції викликали доповіді полковника Михайла Слободянюка, що була присвячена військово-стратегічним аспектам участі турецьких військових у бойових діях в Галичині, а також заступника головного редактора Львівського мілітарного альманаху «Цитаделя» Олександра Дєдика на тему історичних паралелей українсько-османської військової співпраці у XVII і XX ст.

Підсумовуючи роботу конференції, декан історичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Роман Шуст, який був модератором цього заходу, зауважив, що Львів має не лише багаті традиції позитивних контактів із Туреччиною, а й значний потенціал для співпраці в майбутньому.

Світлини: Олександра Лавриновича Більше фото