Науковці, юристи та судді  України і Польщі у Львівському університеті обговорили актуальні проблеми регулювання ведення бізнесу

Українські та польські науковці, провідні юристи, судді і студенти взяли участь у Міжнародній конференції «Актуальні проблеми регулювання ведення бізнесу: теорія і практика права ЄС і національного права України та Польщі», яка відбулася 16 грудня 2016 року на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка.

«Багатство держави, залучення інвестицій – це та сфера, яка сприятиме не лише процвітанню держави і завершенню війни, але й допоможе досягнути того соціального рівня, якого заслуговують українці», – зазначив під час відкриття конференції завідувач кафедри європейського права, заступник декана факультету міжнародних відносин Університету, професор Михайло Микієвич.

За словами науковця, економічний напрям європейської інтеграції України є надзвичайно важливим для подальшого розвитку нашої держави. Михайло Микієвич наголосив, що уже зараз зусиллями українських дипломатів, вдалося інтенсифікувати цей процес, переконавши керівництво Нідерландів назвати свої умови щодо ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС.

«Зараз Голландія на конкретних умовах погоджується підтримати процес євроінтеграції України. Ці умови доволі прості – по-перше, це ненадання Україні статусу країни-кандидата на вступ до ЄС, по-друге, ненадання військової допомоги з боку Європейського Союзу, і по-третє, – українці не повинні постійно проживати на території ЄС, що і не передбачала Угода», – наголосив Михайло Микієвич.

Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Університету Марія Зубрицька наголосила на актуальності проведення заходу, який присвячений «регулюванню і підтримці розвитку бізнесу в Україні з урахуванням польського досвіду і гармонізації національного і європейського законодавства».

«За допомогою наших колег у Європі нам потрібно знайти власні ресурси для того, щоб України змогла стати повноцінною частиною Європейського Союзу. Порушуючи актуальні питання, зокрема у сфері ведення бізнесу й законодавства, ви робите вагому інвестицію у процес удосконалення Української держави», – переконана Марія Олексіївна.

Також учасників конференції привітала представник Ради адвокатів Львівської області Анна-Мар’яна Сидорович та доктор юридичних наук, суддя Вищого господарського суду України, завідувач кафедри загальноправових дисциплін Інституту управління і права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, професор Борис Поляков.

Під час роботи конференції учасники розглянули нові можливості для бізнесу в контексті підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, проаналізували перспективу залучення міжнародних фондів та донорів для активізації ведення бізнесу та проблематику застосування норм права за участі іноземного суб’єкту в господарському судочинстві. Також в колі наукових інтересів вчених та юристів-практиків були проблеми правового статусу забезпеченого кредитору-банку в процедурі банкрутства за законодавством України, актуальні питання судової практики застосування конкуренційного законодавства в Україні (у порівняльному вимірі з правом ЄС) та інші важливі проблемні питання, які постають перед нашою державою на шляху до удосконалення правової системи України.

Учасники конференції з Польщі розповіли про особливості регулювання ведення бізнесу, які існують у законодавстві їхньої держави та законодавстві Європейського Союзу.

Організаторами заходу є факультет міжнародних відносин Львівського університету у співпраці з Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інститутом управління і права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Департаментом міжнародної технічної допомоги та міжнародного спіробітництва Львівської ОДА, Радою адвокатів Львівської області, адвокатським бюро «Томасік, Пакосєвіч, Гроеле, Адвокати і Правові радники» (Польща), а також Інститутом Європейського розвитку імені Ерліха.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото