Науковці з п’яти країн світу беруть участь у «Львівських хімічних читаннях-2017»

29 травня 2017 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка розпочала роботу XVI наукова конференція «Львівські хімічні читання». В рамках роботи конференції упродовж трьох днів науковці з України, Сполучених Штатів Америки, Німеччини, Польщі і Росії обговорюватимуть найважливіші питання сучасної хімічної науки та її взаємодії з іншими галузями знань.

Під час урочистого відкриття наукового зібрання декан хімічного факультету Університету, професор Ярослав Каличак підкреслив, що конференція є багатопрофільною і її робота спрямована на обмін досвідом щодо найновіших тенденцій розвитку хімічної науки. Також декан зазначив, що цьогорічний захід присвячений пам’яті заслуженого професора Львівського університету Оксани Бодак, яка була видатною дослідницею кристалохімії, закономірностей інтерметалічних сполук, діаграми фазових рівноваг та ін.

Ректор Львівського університету, професор Володимир Мельник під час вітального слова наголосив на вагомій ролі хімічної науки у розвитку Університету в цілому.

«Львівський національний університет імені Івана Франка завжди відкритий для дискусій і наукових досліджень. Адже неможливо говорити про європейську траєкторію розвитку України як незалежної самостійної, сильної держави без фундаментальних природничих досліджень та актуальних наукових розробок», – зазначив Ректор, додавши, що по-справжньому сильна держава повинна бути активним учасником світового наукового дискурсу.

Член-кореспондент НАН України, проректор з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Роман Гладишевський наголосив, що у програмі конференції представлено широкий спектр досліджень у галузі хімії і зазначив, що її проведення уже стало невід’ємним  атрибутом розвитку хімічної науки у Львівському університеті.

Також Роман Євгенович ознайомив присутніх із історією розвитку хімії у Львові та Університеті. Розповідаючи про сучасний стан хімічної науки у ЛНУ ім. Івана Франка, Роман Євгенович зазначив, що вчені Університету зажди намагаються бути у тренді провідних наукових досліджень, є відритими для співпраці і завжди згуртовують довкола себе однодумців, праця яких спрямована на розвиток наукового й освітнього середовища України і світу.

Під час пленарного засідання учасники конференції розглянули актуальність наукового доробку професора Оксани Бодак, а також презентували доповіді щодо важливих проблем хімічної науки.

Надалі конференція продовжила роботу у форматі секційних засідань, на  яких провідні науковці розглянули найважливіші сучасні хімічні дослідження.

Додамо, що учасників конференції привітали студенти хімічного факультету, які презентували присутнім літературно-музичний перформанс “Сім троянд, або музи Генія”, присвячений творчості Тараса Шевченка.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото