«Науковий пікнік НАНО-2016»

 

У День Незалежності України, 24 серпня 2016 року, на площі перед головним корпусом Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся науково-популярний захід – «Науковий пікнік НАНО-2016». Захід проходив в рамках Четвертої міжнародної науково-практичної конференції «Нанотехнології та наноматеріали (NANO-2016)», співорганізатором якої є ЛНУ ім. Івана Франка.

Під час заходу в імпровізованих лабораторіях, розташованих у спеціально облаштованих презентаційних місцях, скляні колби парували легко летючими димами-парами, 3D-принтери друкували об’ємні фігури, роботи виконували оригінальні завдання, і кожен охочий міг пересвідчитись, що наука – це не лише складні формули та схеми, а й цікавий світ, у якому природа за своїми законами створює дива.

Основна мета заходу – популяризація науки і стимулювання у школярів інтересу до наукових спостережень, дослідів та відкриттів. У «Науковому пікніку» взяли участь провідні наукові, навчальні та професійні установи, зокрема ЛНУ ім. Івана Франка, Інститут фізики Національної Академії Наук України, компанія «Fabbers», комп’ютерна академія «Шаг», мережа дитячих центрів на базі технічної студії «Винахідник», компанія «Cyberbionics», Львівська обласна Мала академія наук, представники освітньо-технологічного майданчику «Kid’IT» та інші.

Від імені академічної спільноти ЛНУ ім. Івана Франка гостей свята з 25 річницею незалежності нашої держави привітав проректор з наукової роботи Роман Гладишевський. Він наголосив, що за чверть століття Україна пройшла складний шлях становлення й у новітній історії є багато знакових подій, якими ми пишаємось. Великі здобутки має і українська наука у сфері фундаментальних і прикладних досліджень, наукових розробок і технологій.

Роман Євгенович переконаний, що наше майбутнє залежить від наукового поступу, адже важко собі уявити реорганізацію виробництва, відродження культури, зміцнення статусу країни на міжнародній арені без наукових досягнень. «Щоб бути сильною країною, ми маємо забезпечити високий розвиток науки і техніки», – підкреслив професор.

Звертаючись до школярів і молоді Роман Євгенович запевнив, що «проводити наукові дослідження надзвичайно цікаво і захоплююче. Адже мета дослідника – спостерігати як природа вирішує різноманітні проблеми, а згодом цей досвід у комбінації з людською творчістю приводить до нових наукових результатів».

«Науковий пікнік НАНО-2016» продовжили презентацією учасників заходу та демонстрацією науково-популярних фільмів про українських науковців-винахідників. Так, увазі присутніх представили фільм про Данила Заболотного, українського мікробіолога та епідеміолога; Івана Пулюя, відкривача рентгенівських променів; Сергія Виноградського, мікробіолога, еколога та ґрунтознавця.

Відвідувачі мали можливість прослухати науково-популярні лекторії, під час яких науковці демонстрували та пояснювали різноманітні закони фізики, хімії та біології. Гості свята довідались про незвичайні властивості речовин, які щодня використовують у побуті, спостерігали та власноруч, під керівництвом науковців, проводили цікаві хімічні та фізичні досліди-експерименти. Окрім того науковці Університету для усіх гостей свята провели цікаві вікторини, за результатами яких переможці отримали призи.

Урочистості заходу додавали музично-пісенні композиції у виконанні Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» Львівського національного університету імені Івана Франка.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото