Навчальна поїздка Європою студентів Університету

З 26 червня по 9 липня 2019 року студенти факультету міжнародних відносин та факультету іноземних мов під керівництвом доцентів Оксани Онищук  та Мар’яни Копчак здійснили успішну II Міжнародну країнознавчу навчальну поїздку країнами Європи. Під час поїздки студенти відвідали дипломатичні представництва, консульські установи та міжнародні організації за маршрутом: Львів – Будапешт – Відень – Зальцбург – Зальцкаммергут – Мюнхен – Страсбург – Париж – Люксембург – Франкфурт-на-Майні – Дрезден – Львів.

Приємно, що поїздка відбулася злагоджено, у теплій та дружній атмосфері, що допомогло студентам почерпнути максимум корисної та пізнавальної інформації, осмислити правильність вибраного ними фаху, а також відпочити та збагатитися духовно.

За час перебування в Будапешті учасники поїздки мали нагоду ґрунтовно ознайомитися із роботою Посольства України в Угорщині, зустрівшись з Першим секретарем Посольства паном Іваном Лукачуком та Другим секретарем Наталією Радивинчук. Окрім того, студенти Університету у супроводі досвідченого гіда оглянули основні пам’ятки Будапешту – Парламент, Королівський Палац, Рибальський Бастіон, площу Героїв, здійснили вечірню прогулянку кораблем по ріці Дунай, споглядаючи фантастичну панораму міста у світлі тисячі вогнів, а також відпочили  в знаменитих купальнях Сечені.

Надзвичайно насиченою та пізнавальною була програма перебування студентів в Республіці Австрія. Насамперед учасники поїздки здійснили візит до  Віденського міжнародного центр –  штаб-квартири ООН, де ознайомчу екскурсію люб’язно провів Перший секретар Постійного Представництва України при міжнародних організаціях у Відні пан Олег Вербовий. Згодом у прес-центрі усіх очікувала зустріч із представниками та партнерами Українського клубу в ООН у Відні (VIC Ukrainian Club), яку професійно організувала випускниця факультету міжнародних відносин ЛНУ ім.  Івана Франка, програмний координатор ЮНІДО та Голова Українського клубу в ООН у Відні пані Соломія Омелян. Відкривши зустріч, Соломія Омелян охарактеризувала діяльність Українського клубу, його місію та цінності, наголосила на потребі формувати нову генерацію еліти, що презентуватиме інтереси своєї держави на міжнародній арені, та закликала студентів палко та з любов’ю до своєї справи досягати успіху. Завдяки блискучій модерації пані Соломії, учасники активно вели діалог із запрошеними спікерами, які поділилися власними історіями професійного розвитку та досвідом роботи у спеціалізованих установах ООН та громадських організаціях. Зокрема, пан Ярослав Пинда, співробітник МАГАТЕ, презентував один із аспектів діяльності агентства – допомогу країнам, спрямовану на ефективну боротьбу із онкозахворюваннями; доктор Олександра Саєнко, голова Центру українських ініціатив,  розкрила сутність культурної дипломатії та її практичного втілення шляхом організації низки успішних культурних проектів задля популяризації нашої держави в Австрії; пані Дана Жмудська, співробітник ЮНІДО з відділу зв’язків з медіа, ознайомила присутніх зі специфікою діяльності агентства, його головними завданнями та викликами; пан Євгеній Уманець, співробітник УНЗ ООН, проінформував присутніх про реалізацію тренінгів та проектів, ініційованих управлінням задля боротьби з відмиванням грошей, наркоторгівлею та  організованою злочинністю; пані Еліна Фоїнська, активіст та перекладач медіапроекту Українер (Ukraїner), охарактеризувала діяльність команди однодумців, спрямовану на популяризацію раніше маловідомих найвіддаленіших куточків нашої держави; пані Лідія Акришора, голова Товариства української молоді у Австрії, висвітлила активну діяльність українців-ентузіастів, які проводять культурні заходи задля налагодження містків порозуміння  між Україною та Австрією; пан Михайло Палагіцький, програмний координатор з Об’єднаного віденського інституту, поділився власними порадами щодо пошуку можливостей стажування та працевлаштування у міжнародних установах.

Ця пізнавально-мотиваційна зустріч допомогла студентам  почерпнути максимум корисної інформації з перших уст, особливо щодо можливостей стажування у міжнародних установах. У вільний час студенти занурились в атмосферність вуличного Відня, оглядаючи розкішні палаци Бельведер та Шенбрун, Віденську Оперу, Ратушу та місцеві музеї, розважилися у парку  Пратер. Продовжуючи мандри Австрією, група зупинилася відпочити на озері Монзее, що у Зальцкаммергуті, а також, піднявшись фунікулером до славетної фортеці Гоуензальцбург, оглянула батьківщину геніального Моцарта – місто Зальцбург.

Не менш змістовною і цікавою стала програма перебування групи у Французькій Республіці. Зупинившись у Страсбурзі, учасники поїздки здійснили три офіційні візити, зокрема, візит до Постійного представництва України при Раді Європи, де в.о. Постійного представника пан Олександр Карасевич ознайомив присутніх зі специфікою роботи представництва, а також обговорив з присутніми актуальну проблему подальшої участі України в ПАРЄ.  Згодом студенти відвідали штаб-квартиру Ради Європи: програма візиту включала ознайомчу екскурсію, відвідини зали засідань Парламентської асамблеї, перегляд навчального відео про роль та засадничі принципи організації, а також лекцію  співробітника РЄ пані Анне Пероі з подальшим обговоренням у форматі інтерактивного діалогу. Наступним пунктом програми став офіційний візит до Європарламенту, під час якого практиканти прослухали лекцію співробітника відділу візитів та семінарів пана Янеза Воюка про роль основного законодавчого органу ЄС та інші інституції Європейського Союзу. Також учасники поїздки скористалися запрошенням відвідати сесійну залу та поспостерігати за засіданням європарламентарів у історичний день обрання нового Президента Європарламенту. Прибувши у м. Париж, учасники поїздки здійснили візит до Посольства України у Французькій Республіці, предметно поспілкувавшись на тему українсько-французьких дипломатичних та політичних відносин з радником-посланником паном Романом Тодером. Перебування у Франції також передбачало і культурну частину, під час якої студенти мали можливість відвідати славетні музеї – Лувр та д’Орсе. Повністю відчути красу столиці Франції учасники поїздки змогли, піднявшись на вежу Монпарнас, здійснивши вечірню прогулянку кораблем по Сені і відвідавши Ейфелеву вежу.

Переїжджаючи з Франції в Німеччину представники Університету у супроводі гіда оглянули Велике герцогство Люксембург – одну з найзаможніших країн Європи.

Програма перебування групи у Німеччині охопила Мюнхен, Франкфурт-на-Майні та Дрезден. У Мюнхені студенти відвідали Український вільний університет, зустрівшись з ректором Марією Пришляк, яка ознайомила присутніх з історією закладу, умовами вступу та магістерськими програмами, а також запросила студентів оглянути цінні архівні матеріали бібліотеки. Опісля групу люб’язно прийняло Генеральне консульство України у Мюнхені в особі консула Дмитра Шевченка, який розкрив особливості консульської служби, охарактеризував перелік консульських дій та найбільш часті звернення від українських громадян. Цю тематику ще детальніше висвітлила у спілкуванні зі студентами генеральний консул України у Франкфурті-на-Майні Алла Польова під час офіційного візиту практикантів в установу. На завершення поїздки, учасники провели цікавий день у Дрездені.

Після повернення до Львова усіх студентів відзначили сертифікатами.

Організатори висловлюють щиру подяку ректорату ЛНУ ім. Івана Франка, деканату факультету міжнародних відносин, кафедрі країнознавства та кафедрі іноземних мов за сприяння та допомогу в організації, а усіх охочих запрошують стежити за оголошеннями та долучатися до нових поїздок!

 

 

Відгуки учасників поїздки:

     “Унікальний досвід, який мені подарувала ця поїздка, неможливо переоцінити. Де ще я б мав можливість зустрітись з такою кількістю визначних й освічених особистостей, перейняти частину їхнього досвіду і дізнатись їхню точку зору на актуальні проблеми? Крім того, організацією туру займались справжні професіонали, завдяки чому упродовж всієї подорожі не виникло жодної серйозної проблеми, а перебування закордоном проходило у максимально комфортних умовах. Найбільше я був радий можливості споглядати величезну кількість культурних пам’яток, кожна з яких милувала або вражала своєю величністю. Підсумовуючи: я не пошкодував ні на секунду, що взяв участь у цій міжнародній поїздці. Шанс взяти участь у подорожі такого формату випадає вкрай рідко, тому раджу при можливості стати її учасником, облишивши будь-які сумніви».

Віталій Ткачук, студент 2 курсу

 

 

«Найбільше за всю поїздку особисто мене вразив візит до ООН. Нереально крута екскурсія і пізнавальні доповіді спікерів дали бажаний ефект. Зарядилася масою позитиву і натхнення. Також вразили візити до Ради Європи та Європарламенту, було цікаво подивитись на ці установи зсередини. Надзвичайно пізнавальним, як на мене, було дізнатись та відвідати Український вільний університет в Мюнхені – прекрасний приклад самоорганізації українців закордоном. Під час усієї поїздки ми також мали екскурсії в усіх містах нашого маршруту, що також є великим «плюсом», адже це допомагало ознайомитись з культурою інших держав».

Дарина Рембівська, студентка 2 курсу

 

 

«Поїздка була дуже повчальною для кожного студента, кожен мав можливість проявити й випробувати свої навички майбутньої професії. Ми отримали величезний досвід, відвідуючи дипломатичні установи та міжнародні організації, побачивши, як ця система працює «зсередини». Вивчити матеріал про роботу організації з лекції – це одне, а почути вживу та на практиці застосувати свої знання  – зовсім інше.

Поїздка ще раз підтвердила те, що я рухаюся в правильному напрямку, і попереду ще багато роботи на шляху до освоєння цієї сфери, але можу з впевненістю сказати, що ця поїздка змінила мене на краще».

Олександра Мельничук, студентка 2 курсу

 

 

«Країнознавча практика без сумнівів стала одним із найяскравіших спогадів цього літа. Програму склали так, що в учасників була можливість як отримати знання, пов’язані з майбутньою професією, так і відпочити. Особливо сподобалися повчальні та цікаві візити до дипломатичних представництв, консульських установ та міжнародних організацій. Ми мали змогу поспілкуватися із працівниками МЗС, розвіяти міфи про дипломатичну та консульську службу, а також набратися наснаги на наступний навчальний рік. Ця практика – це неймовірний шанс відкрити для себе Європу, познайомитися з культурою багатьох країн. Хочеться також висловити подяку організаторам за професіоналізм, терпіння і дружню атмосферу під час поїздки».

Анастасія Ковач, студентка 2 курсу

 

«Долучитися до другої міжнародної країнознавчої поїздки стало для мене вдалою нагодою. Дуже влучно буде сказати, що упродовж усього туру ми поєднували «приємне з корисним». Кваліфіковані гіди доречно супроводжували групу цікавими й нетривіальними розповідями про історію, традиції, культуру відвіданих країн. Самостійно або у купі із однодумцями можна не один раз заціпеніти від здивування та захоплення, побувавши у помпезних європейських музеях. Спілкування з представниками дипломатичних представництв, проливає світло на аспекти справжньої практичної роботи представників України за кордоном. По факту, ми змогли побачити це середовище зсередини, таким, яким воно є насправді, а не таким, як воно вимальовувалося в нашій уяві, під час читання сухої теорії у підручниках.

Чесно кажучи, найбільше особисто мені сподобалися візити до міжнародних організацій. Робоча атмосфера, принципи діяльності, перспективи цих установ дійсно підштовхують молоду людину прийти до висновку –  так, я маю бажання в майбутньому тут працювати/стажуватися. Не дарма кажуть, що ніщо так добре не мотивує, як змога доторкнутися до мрії мізинцем.

Ну і врешті-решт чарівні краєвиди, прекрасна їжа, шопінг, розваги – все це було нашими супутниками у дорозі. Коли розповідаєш друзям, що по суті це була університетська практика, всі з доброю заздрістю відповідають: «От всім би мати ТАКУ практику».

Ми дійсно щасливчики»

Владислава Селезько, студентка 2 курсу

Більше фото