Навчально-пізнавальна поїздка студентів-географів  на очисні споруди м. Львова

У рамках вивчення спецкурсу «Екологічні проблеми Львова та області» 26 лютого 2015 року студенти-старшокурсники географічного факультету під керівництвом доцента кафедри раціонального використання природних ресурсів та охорони природи Ірини Койнової взяли участь у навчально-пізнавальній поїздці, під час якої ознайомились із проблемами комунальних стоків у м. Львові та обговорили можливі шляхи покращання якості стічних вод з очисних споруд міста.

Проблеми очистки комунальних стоків актуальні для Львова, як і для інших міст України, адже більшість очисних споруд були побудовані в 60-70 роках ХХ століття й були розраховані на менші об’єми стічних вод та інший якісний склад забруднюючих речовин. Тому рівень очистки комунальних стоків сьогодні є незадовільним і призводить до забруднення води в річках, куди здійснюються безпосередні викиди з очисних споруд.

Великою перешкодою для якісної очистки води є наявність у міській каналізації промислових стоків без належної попередньої очистки. Найбільш небезпечні стоки від дріжджових заводів. Ще одна причина поганої якості очистки – широке використання населенням синтетичних миючих засобів, які містять детергенти та поверхнево-активні речовини, очистка від яких не передбачена технологічним процесом.

Для покращання роботи очисних споруд необхідна їх модернізація, що потребує значних капіталовкладень, і строгий контроль за викидами в міську каналізацію. Важлива також екологічна освіта населення щодо питань економного використання води (що дозволить зменшити об’єми січних вод) та зменшення об’ємів застосування різноманітних миючих засобів.

Світлини: Оксани Блажко Більше фото