Назар Холодницький зустрівся зі студентами та працівниками Львівського університету

Заступник Генерального прокурора України, Заслужений юрист України, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький поспілкувався зі студентами та викладачами Львівського національного університету імені Івана Франка. Зустрічі з антикорупційним прокурором відбулися 8-9 жовтня 2018 року одразу на двох факультетах – юридичному та факультеті журналістики.

Під час діалогу зі студентами та викладачами Назар Холодницький говорив про проблеми функціонування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури й окреслив напрями вдосконалення кримінально-процесуального законодавства. Також у процесі розмови Назар Холодницький акцентував увагу на особливостях судового розгляду кримінальних проваджень та інших актуальних правових питаннях.

Зустріч зі студентами-журналістами Назар Холодницький розпочав з того, що коротко окреслив головне завдання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і зазначив, що боротьба з корупцією – це робота, яка потребує знань, сил, наполегливості й терпіння. Він назвав ключові сфери економіки, які першочергово повинні бути очищені від корупції. Йдеться, зокрема, про паливно-енергетичний комплекс.

«Саме у цій сфері є та корупція, яку кожен відчуває на собі, сплачуючи рахунки за комунальні послуги. Це безпосередньо впливає на життя кожного з нас. Ми зможемо говорити про реальні результати боротьби з корупцією у нашій державі лише тоді, коли ці результати будуть у сфері палива та енергетики», – зазначив Назар Холодницький.

Очільник САП окреслив головні кроки, які повинна зробити Спеціалізована антикорупційна прокуратура для того, щоб викликати довіру суспільства й забезпечити належне її функціонування. «Найперше наше завдання, – наголосив Назар Іванович, – змінити систему, в якій, на думку суспільства, кожен прокурор чи суддя є корупціонером; залучити до роботи людей, які не будуть уособлювати корупцію, та показати закон і справедливість у тому значенні, в якому нас вчили на юридичному факультеті Львівського університету. Цей процес є важким і тривалим, він потребує проведення багатьох болючих реформ і, природно, супроводжується певними помилками. Але, як відомо, не помиляється тільки той, хто нічого не робить».

Антикорупційний прокурор України наголосив, що всі державні органи повинні діяти виключно у правовому полі й за жодних обставин не порушувати Закон. «Треба опиратися на закон, який існує в державі. Ми не можемо впливати на його прийняття, адже це є компетенцією Верховної Ради. Але подобається нам закон чи ні, ми повинні його дотримуватися. Саме це є елементом правової держави, до якої ми всі прагнемо. Тому головне завдання юристів полягає в забезпеченні дотримання закону в Україні, хоча часом доводиться приймати рішення, які не подобаються суспільству», – зазначив Назар Холодницький.

Спілкуючись зі студентами-журналістами, Назар Холодницький відзначив особливу роль у становленні правової держави журналістських розслідувань. Прокурор наголосив, що на підставі таких розслідувань правоохоронні органи дедалі частіше відкривають кримінальні провадження, кінцевим результатом яких стають судові рішення.

Учасники обох зустрічей мали змогу не просто послухати головного антикорупційного прокурора України, а й безпосередньо поспілкуватися з ним у режимі відкритого діалогу. Найактивніші дискусії спричинили питання про «бурштинову справу», про співпрацю між НАБУ, САП та НАЗК і про створення Антикорупційного Суду України.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото