Названо імена переможців Всеукраїнського конкурсу «Стежками Каменяра»

Журі Всеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра» визначило переможців. Про це повідомили організатори конкурсу.

«Цьогоріч на конкурс надійшло понад дві тисячі конкурсних робіт, але до розгляду членів журі було представлено 1756 робіт школярів віком від 6-ти до 16-ти років з усіх регіонів України. Варто відзначити, що активнішими були школярі зі сходу України, а найбільше робіт надійшло у номінації «Ілюстрації до творів І. Франка». Щодо призових місць, то тут ми маємо приємну новину. Цього року збільшено кількість призерів, і члени журі визначили по три призових місця у кожній з чотирьох номінацій та у кожній віковій категорії  відповідно», – зазначила Ольга Нижник.

Що ж до переможців, то в номінації «ПОЕЗІЯ» у віковій категорії 6-11 років:

перше місце здобула  Каріна Андрущенко, учениця 5-го класу Ржищівської ЗОШ ім. Олега Кошового Київської області;

друге місце у Степана Антонова, учня 5-го класу  Марганецької ЗОШ № 5  Дніпропетровської області;

третє місце посіла Анастасії Панщанній, учениці 6-го класу Кривоколінського НВК Черкаської області.

У віковій категорії 12-16 років:

перше місце здобула Надія Касянчук, учениця 11-го класу Тернопільської української  гімназії ім. І. Франка;

друге місце  –  Владислава Друзд, учениця 11-го класу спеціальної школи-інтернату № 4 міста Києва;

третє місце посів Максим Бричка, учень 11-го класу КЗ «Компаніївське НВО»  Кіровоградської області.

У номінації «ПРОЗА»  у віковій категорії 6-11 років найбільшу кількість голосів журі отримала робота  Яни Вишневої, учениці 6-го класу Киселівської ЗОШ  Миколаївської області;

друге місце здобула Єлизавета Скорик, учениця 5-го класу Великополовецького НВК “ЗОШ І-ІІІ ст.-д/с” Київської області;

третє місце посів Данило Овчаренко, учень 7-го класу Лубенської ЗОШ № 6 Полтавської  області.

У віковій категорії 12-16 років:

перше місце у Дениса Єфімова, учня 9-го класу Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою “Кадетський корпус” м.Харкова;

друге місце здобула  Марія Чаус, учениця 8-го класу Великобичківської школи № 1 Закарпатської  області;

третє місце посів Макар Шишенко, учень 9-го класу Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою “Кадетський корпус” міста Харкова.

У номінації «ДРАМАТУРГІЯ»  у віковій категорії  6-11 років було подано лише дві роботи. Журі вирішило нагородити обох претендентів, але перше місце не присудили жодному. Отже:

друге місце посіла Яна Вишнева, учениця 6-го класу Киселівської ЗОШ Миколаївської області;

третє місце – Максим Шилов, учень 5-го класу Олексіївської ЗОШ  Донецької області.

У віковій категорії 12-16 років переможцями стали:

перше місце – Олена Сеник, учениця 10-го класу Львівської ЗОШ № 7;

друге місце – Марія Жижко, учениця 10-го класу Северинівського НВК Київської області;

третє місце посів  Данило Богатов, учень 11-го класу Веселівської ЗОШ № 2 Запорізької області.

У номінації «Найкраща ілюстрація до творів Івана Франка» у віковій категорії 6-11 років перемогли:

перше місце – Олександра Панфілова, учениця 2-го класу Переяслав-Хмельницької ЗОШ № 5;

друге місце здобула Анастасія Скіцько, учениця 5-го класу Старожданівського НВК;

третє місце посіла Анастасія Білозуб,  учениця 3-го класу Вільнянської ЗОШ № 3 Запорізької області.

У віковій категорії 12-16 років найкращими роботами визнано:

перше місце – Яна Травнікова, учениця 9-го класу Криворізької педагогічної гімназії;

друге місце – Дарія Дегтярьова  , учениця 9-го класу  Стецьківської ЗОШ Чернівецької області;

третє місце здобув Олександр Горюнов, учень Ялтинської ЗОШ № 2 Донецької області.

Голова Львівського товариства у м. Києві Тамара Смовженко повідомила, що спеціальні призи від онука Івана Франка Роланда Франка отримають учениця 9-го класу Попелівського НВК Соломія Станович, учень 5-го класу Радивилівського НВК «Школа № 1-гімназія»  Денис Шумик та учениця 11-го класу Линовицької ЗОШ  Чернігівської області Олена Виноградова.

Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу відбудеться 25 травня 2019 року в місті Києві біля пам’ятника Іванові Франку, під час дводенного фестивалю «Країна Франкіана».

Всеукраїнський учнівський літературно-мистецький конкурс «Стежками Каменяра» було організовано Міжнародним фондом Івана Франка, Міністерством освіти і науки України, громадською організацією «Львівське товариство» у місті Києві та Львівським національним університетом імені Івана Франка.  Це щорічний конкурс, який має на меті посилити творчу мотивацію у вивченні учнями закладів загальної середньої освіти творчості Івана Франка через створення творів у різних жанрах.