Обговорення проблем розвитку банківської системи в Україні: діалог президента Асоціації українських банків Олександра Сугоняка з фахівцями-економістами Університету

Викладачі та студенти економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка обговорили проблеми та шляхи розвитку банківської системи України під час зустрічі з відомим українським політиком, громадським діячем, заслуженим економістом України, президентом Асоціації українських банків Олександром Сугоняком.

«Важливою передумовою розвитку вітчизняної економіки є творення простору суспільної довіри», – зазначив під час виступу Олександр Сугоняко.

На його думку, основними складниками суспільної довіри є поведінка політичних еліт, релігійні, правові та соціокультурні чинники, особливості національного менталітету тощо. Без довіри людей до базових соціальних інститутів і держави загалом – неможлива довіра до банків, інших фінансових інститутів, монетарної політики Національного банку України.

«Криза довіри в українському суспільстві зумовлена несправедливою приватизацією та неврегульованістю відносин власності, високим рівнем корупції, неефективною правовою системою», – переконаний економіст.

У запитаннях і виступах учасників зустрічі значну увагу було приділено напрямам розвитку банківської системи України: покращання фінансового стану, зростання ліквідності та недопущення банкрутства українських банків, доцільності оподаткування доходів власників депозитів, удосконалення банківського регулювання й нагляду.

За словами Олександра Сугоняка, банківська система України буде дієвою лише за умови співіснування великих, середніх і малих банків, переважання вітчизняного банківського капіталу та його реального залучення до кредитування вітчизняної промисловості.

Викладачі й студенти економічного факультету висловили міркування щодо окремих питань співпраці України з Міжнародним валютним фондом, підвищення ефективності та прозорості монетарної політики Національного банку України, забезпечення стабільності обмінного курсу гривні, місця іноземного банківського капіталу у вітчизняній економіці тощо.

На завершення діалогу представників Університету з президентом Асоціації українських банків в.о. декана економічного факультету Ростислав Михайлишин подякував Олександрові Сугонякові за участь у зустрічі та висловив сподівання на поглиблення співпраці між Львівським національним університетом імені Івана Франка й Асоціацією українських банків.

Світлини: Економічного наукового клубу Більше фото