Олімпіоніками в епоху Античності називали переможців Олімпійських ігор. На знак перемоги, олімпіонік отримував білу пов’язку, поверх якої йому на голову покладали вінок з гілок оливи. Тоді глядачам урочисто оголошували ім’я олімпіоніка, ім’я його батька та назву рідного міста переможця. Імена олімпіоніків заносили у спеціальний список – басикалій.

Минулого тижня для студентів історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка завершився марафон ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади, який тривав майже місяць. За цей час студенти факультету взяли участь в олімпіаді з навчальної дисципліни «Історія України» (Криворізький національний університет, 26–28 березня) та спеціальностей «Соціологія» (Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, 7–9 квітня) та «Історія» (Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, 14–17 квітня).

За результатами олімпіади з навчальної дисципліни «Історія України» студентка групи Іст-44 с Наталія Райтаровська посіла ІІ місце, а студент групи Іст м-52 с Ростислав Вацеба (V місце) отримав окрему відзнаку за креативність!

Магістранти кафедри історії та теорії соціології стали переможцями олімпіади зі спеціальності «Соціологія»: Леся Берездецька посіла І місце, а Соломія Бубняк (IV місце) отримала відзнаку за “Професійну ерудицію”!

В олімпіаді зі спеціальності «Історія», завдяки студентам групи Іст-51 с Зіновію Маланію (посів ІІ місце) та Віктору Гуменному (IV місце), Львівський національний університет імені Івана Франка здобув І місце в командному заліку!

Вітаємо наших олімпіоніків і бажаємо їм подальшого вдосконалення та перемог!