Онлайн-консультації із майбутніми абітурієнтами

29 квітня 2015 року відбулися он-лайн-консультації зі старшокласниками загальноосвітніх навчальних закладів Львівщини. В он-лайн спілкуванні з майбутніми абітурієнтами взяли участь проректор із науково-педагогічної роботи Університету Ярослав Гарасим, декан геологічного факультету Микола Павлунь, декан факультету електроніки Ігор Половинко, декан хімічного факультету Ярослав Каличак, відповідальний секретар Приймальної комісії Богдан Стельмахович та заступник директора Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Юрій Корчак. Модератором Інтернет-діалогу зі вступниками був в.о. декана факультету культури та мистецтв Роман Крохмальний.

Учні Навчально-виховного комплексу «СЗШ-ліцей» села Козьова та Підгородецької СЗШ Сколівського району Львівської області, навчально-виховного комплексу «Буська загальноосвітня школа І ступеня – гімназія імені Євгена Петрушевича при Львівському національному університеті імені Івана Франка», Червоноградського навчально-виховного комплексу №13 Червоноградської міської ради Львівської області поставили керівникам факультетів низку запитань щодо кількості бюджетних місць, особливостей зарахування до вишу, розподілу балів і змін у переліку пільгових категорій вступників.

Проректор Ярослав Гарасим розповів про особливості вступу на філологічний факультет, зазначивши, що кількість державних місць залежатиме від спеціальності. Минулоріч на напрям «українська мова і література» було 100 державних місць, на «слов’янську філологію» – 50, а на «східну філологію» – 40.

Відповідальний секретар Приймальної комісії Богдан Стельмахович розповів про особливості підрахунку балів при вступі до Університету. За його словами, розподіл балів такий: 40% – профільний предмет, по 25% на два інших і 10% – на загальний бал атестата. Далі зарахування відбувається за рейтинговим списком і наявністю оригінальних документів. Для того, щоб подати документи, прохідний бал має бути вищим від 100. Щовищий бал, тим вищі шанси абітурієнта на вступ до Університету.

Кількість бюджетних місць на факультетах станом на сьогодні достеменно не відома, а відтак ця інформація з’явиться на сайті приймальної комісії   найближчим часом. Цього року пільгами при вступі на бюджетні місця не можуть скористатися діти-сироти і ті, хто має батьків-опікунів. Натомість перелік решти пільгових категорій залишився незмінним. Детальніша інформація – у Правилах прийому на сайті Університету.

Учнів також цікавила інформація про вартість навчання. Як зазначив Богдан Стельмахович, вартість оплати за навчання зросла на всі напрями на 10%, а такі спеціальності, як юриспруденція, міжнародна економіка і міжнародне право – на 1-1,5%.

Університет організує онлайн-консультації для усіх абітурієнтів, які мають потребу з’ясувати окремі питання вступної кампанії. Найближчим часом відбудеться наступний Інтернет-діалог. Стежте за оголошеннями!

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото