Павло Шеремета зустрівся зі студентами Львівського університету

2 листопада 2018 року відомий український менеджер-економіст, міністр економічного розвитку і торгівлі України (з 27 лютого по 2 вересня 2014 року) Павло Шеремета зустрівся зі студентами Львівського національного університету імені Івана Франка.

Під час спілкування з університетською молоддю, яке відбулося у Дзеркальній залі, Павло Шеремета проаналізував динаміку економічного розвитку України упродовж останніх років та проблеми у фінансовій сфері нашої держави. Окрім того, велику увагу екс-міністр зосередив на необхідності активної праці задля досягнення особистого успіху, як одній із основ загальнонаціонального економічного прориву.

Порівнюючи динаміку економіки України з економіками інших держав, Павло Шеремета наголосив на потребі збільшення внутрішніх інвестицій для міцності всієї економічної системи. Інвестиції, за його словами, напряму залежать від заощаджень держави. «Китай заощаджує 49% ВВП, тому 45% він може інвестувати в економіку. Україна заощаджує та інвестує не більше 15% від ВВП. Чудес в економіці майже не існує – там є баланси і пропорції. Тому важливо аналізувати, розуміти тенденції й заощаджувати», – наголосив Павло Шеремета.

Водночас економіст відзначив, що значна кількість заощаджень призводить до того, що у світі є великий надлишок грошей. «У світі є суттєво більше грошей, аніж нам усім потрібно. Навіть в Україні є більше грошей, аніж нам потрібно. Чого не вистачає? Не вистачає хороших ідей та якісних проектних команд, які можуть перетворити ці ідеї і цей потенціал на результат», – зазначив Павло Шеремета.

Колишній міністр переконаний, що і для досягнення особистого успіху, і для успішної реалізації масштабних державних інфраструктурних проектів необхідно пропонувати хороші ідеї з адекватним бюджетом та якісною звітністю. Окремо акцентуючи на державних проектах, економіст зосередив велику увагу на необхідності існування в країні прозорої тендерної системи.

Також Павло Шеремета розповів про найсучасніші економічні дослідження – ендогенну теорію економічного зростання, стратегію «блакитного океану», яка передбачає «зсув реальності» (якісну докорінну зміну) тощо. Справжні якісні зміни, а відтак і міцна економіка, на думку Павла Шеремети, напряму залежать від: ментальності, людяності та інструментів. Тобто, спроможності мислити категоріями успіху, орієнтації на людей та вмінні й можливості створювати і реалізовувати сміливі проекти.

Після короткого виступу зустріч перейшла у формат полілогу. Студентів Університету головно цікавили загрози та перспективи співпраці України з МВФ, доцільність ідей лібертаріанства в українських реаліях, проблеми міграції тощо.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото