Педагогічний коледж Львівського національного університету імені Івана Франка святкує 145-річчя від часу заснування

Сьогодні, 25 лютого 2016 року, Педагогічний коледж Львівського національного університету імені Івана Франка святкує 145-річчя від часу заснування.

Це найстаріший навчальний заклад педагогічного профілю нашої держави. Історію свого функціонування Педагогічний коледж веде від часу заснування Державної жіночої учительської семінарії – відповідно до Статуту, затвердженого у Відні Міністерством віросповідань і освіти Австрії від 22.11.1870 р. за № 11237, та Розпорядження Крайової шкільної ради у Львові від 25.02.1871 р. №1740.

З початком 1891-1892 шкільного року викладання в семінарії стало двомовним (основна мова– польська, друга мова – російська і німецька). При семінарії були дві чотирикласні школи з двома мовами викладання, де учениці проходили переддипломну практику.

Чимало видатних постатей в історії культури України були випускниками Державної жіночої учительської семінарії, серед них: українська поетеса Марійка Підгірянка, письменниця, активістка українського жіночого руху, перша в Західній Україні жінка-поетеса Уляна Кравченко (Шнайдер Юлія Юліївна), громадська діячка, педагог Ольга Бачинська (Барвінська Ольга Олександрівна), перекладач, вчителька, дружина Михайла Грушевського, мати Катерини Грушевської Марія-Іванна Сильвестрівна Грушевська (Вояківська), поетеса, прозаїк, перекладач, бібліограф, редактор, педагог Костянтина Іванівна Малицька.

У навчальному закладі працювали відомі громадські діячі Осип Маковей, Іван Огієнко, Омелян Партицький.

1933 р., на підставі закону польського уряду за № 389 від 11.03.1932р. про устрій шкільництва та розпорядження міністра віросповідань і освіти від 01.04.1933р. за № 281, учительська семінарія була перейменована у Перший державний педагогічний ліцей.

А 1949 р. педшкола була перейменована у Львівське педагогічне училище №1.

Основні віхи розвитку педагогічного училища № 1:

  • 1993 р. – розпочато підготовку вчителів англійської мови для загальноосвітніх шкіл, а з 1995 р. вчителів німецької мови;
  • 1996 р. – вперше в Україні серед педучилищ відкрито нову спеціальність «Соціальна педагогіка»;
  • 1996 р. – приєднано Львівське музично-педагогічне училище імені Філарета Колесси шляхом його реорганізації у відділення музичного мистецтва (рішення сесії Львівської обласної ради народних депутатів від 1 грудня 1995 р. та розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 01.1996 р. № 98).

За 125-річну історію у Педагогічному училищі здобули освіту десятки тисяч педагогів, зокрема у повоєнний період – 4455 вчителів І-ІV класів, 11745 вихователів дитячих дошкільних закладів, 349 музкерівників дитячих садочків.

1 вересня 1999 року згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України від       02.07.1999 р. № 238 та розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 30.07.1999 р. № 868 р. «Про реорганізацію Львівського педучилища № 1» розпочав свою діяльність Педагогічний коледж Львівського національного університету імені Івана Франка

Основні віхи розвитку Педагогічного коледжу:

  • 2000 р. – відновлено спеціальність «Початкове навчання», прийом на яку було припинено у 1989 р;
  • 2001 р. – розпочато підготовку вчителів початкового навчання з додатковою кваліфікацією «Вчитель іноземної (англійської, німецької, французької) мови в початкових класах»;
  • 2003 р. – вперше в Україні серед Педагогічних коледжів відкрито нову спеціальність «Дефектологія» (на даний час – напрям підготовки «Корекційна освіта»);
  • 2003 р. – відновлено заочну форму навчання з спеціальності «Дошкільне виховання»;
  • 2004 р. – відкрито заочну форму навчання з спеціальності «Дефектологія»;
  • 2013 р. – розпочато підготовку за спеціальністю «Діловодство»;
  • 2014 р. – розпочато підготовку молодшого спеціаліста за спеціальностями «Початкова освіта», «Дошкільна освіта», «Соціальна педагогіка».

Педагогічний коледж – це навчальний заклад І-ІІ рівнів акредитації, який здійснює підготовку фахівців на базі повної загальної середньої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр та молодший спеціаліст за напрямами «Педагогічна освіта» та «Культура» і спеціальностями початкова освіта, дошкільна освіта, соціальна педагогіка, діловодство.

Сьогодні понад 100 досвідчених викладачів допомагають студентам здобути ґрунтовну теоретичну та практичну підготовку.

Давні традиції та міжнародна співпраця, інноваційні методи викладання, змістовна навчально-методична, виховна, наукова робота навчального закладу сприяє формуванню нової генерації педагогів, які гідно реалізовують себе в сучасному освітньому просторі України.